Svrake opet lete

Benitez "oživio" Newcastle i prekinuo nekoliko neugodnih tradicija

Prije mjesec dana Svrake su tavorile na dnu Premierlige, ali onda je uslijedila lijepa serija.

U posljednjoj utakmici 13. kola Newcastle je kao gost s 2:1 svladao Burnley i upisao treću uzastopnu pobjedu u Premierligi.

Za Newcastle su utakmice ponedjeljkom već duže vrijeme bile pravo prokletstvo. Od zadnjih 10 premierligaških utakmica koje su igrali u ponedjeljak, izgubili su svih 10, a u sedam od njih nisu uspjeli postići pogodak. Posljednji prvenstvenu pobjedu ponedjeljkom ostvarili su prije šest godina.

Ali, Svrake su u ovom dvoboju pod vodstvom Rafaela Beniteza uspjele porušiti sve te nizove i doći do tri iznimno vrijedna boda na putu do svog glavnog ovosezonskog cilja - ostanka u društvu najboljih.

Autogolom Bena Meeja u četvrtoj i pogotkom Ciarana Clarka u 23. minuti Newcastle je stekao lijepu prednost.

U 40. je Sam Vokes smanjio vodstvo gostiju, a u drugom poluvremenu nije bilo golova.