Preuzeli jedinicu

Benfica upisala supervažnu pobjedu uoči dolaska u Zagreb: Preokret u velikom derbiju!

Uoči dolaska na Maksimir pred Benficom je bio veliki izazov u portugalskom prvenstvu.

Rafa Silva (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Kao zagrijavanje za prvu utakmicu osmine finala Europske lige Dinamo - Benfica, Modri su remizirali s Lokomotivom dok su Portugalci u najvećem derbiju tamošnjeg nogometa kao gosti preokretom svladali Porto s 2:1.

Benfica je u goste vodećem Portu stigla kao drugoplasirana, s bodom zaostatka na ljestvici i željom da s pobjedom prestigne svog velikog rivala.

No, stvari za idućeg Dinamova europskog suparnika nisu krenule u željenom smjeru, jer od 18. minute se Benfica našla u rezultatskom zaostatku, nakon što je Adrian Lopez doveo Porto u vodstvo.

Ta prednost domaćina potrajala je osam minuta, do trenutka kada je Joao Felix izjednačio.

Potpuni preokret i sva tri boda Benfici donio je Rafa Silva u 52. minuti.

Porto je do kraja jurišao po izjednačenje kojim bi ostao na vodećoj poziciji, ali Benfica je izdržala sve njihove nalete, uspješno se obranila i u odličnom raspoloženju stiže u Maksimir, na megdan Dinamu.