Pato i Vučinić junaci dvoboja

Beckham debitirao, Roma i Milan remizirali

U velikom derbiju 18. kola talijanske Serije A Roma i Milan odigrali su 2:2, a junaci dvoboja bili su dvostruki strijelci Vučinić i Pato. Susret je obilježio i debi Beckhama u crveno-crnom dresu.

U prvih 11 Milana na Olimpicu iznenađujuće se našao i David Beckham, iako je trener Ancelotti najavljivao da će mu dati priliku s klupe.

Prvih dvadesetak minuta proteklo je u odmjeravanju snaga, bez konkretnih prilika, a onda je utakmicu začinio Mirko Vučinić vodećim golom za Romu. Ubacio je s lijeve strane John Arne Riise, Vučinić je u mjestu izbacio Mareka Jankulovskog i s nekih sedam metara matirao Christiana Abbiatija.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Rome, ali je u nastavku Milan istrčao odlučan u preokret. I do njega je došao u samo pet minuta preko Pata. U 48. minuti Kaka je izvrsno prošao s lijeve strane, ubacio prizemno na drugu vratnicu, a Patu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Dok je prvi gol Patu bilo teže promašiti nego zabiti, drugi je postigao majstorski nakon proigravanja Ronaldinha u prostor. Sjurio se Brazilac prema Rominom golu, pretrčao nekih dvadesetak metara i potpuno iskosa s lijeve strane lukavo prebacio Donija koji se bacio pod njegove noge. S ova dva gola Pato je došao do brojke osam ove sezone u Seriji A i na vrhu najboljih strijelaca Milana prestigao je Kaku i Ronaldinha koji su mrežu tresli po sedam puta.

Konačan rezultat je svojim drugim golom na utakmici i šestim prvenstvenim postigao Vučinić u 72. minuti. Pucao je Totti prema Abbiatijevom golu, lopta se (ne)sretno odbila do samog Vučinića, koji glavom s ruba peterca šalje loptu u donji desni kut Milanovih vratiju.

David Beckham odigrao je do 89. minute kada ga je zamijenio Mathieu Flamini. Nije puno pokazao na terenu.

Ovim remijem Juve je dodatno pobjegao Rossonerima, dok je razlika između vodećeg Intera i Milana ostala ista, 9 bodova.