Završile skupine Lige prvaka

Bayern slavio u Lyonu u fenomenalnoj utakmici

U posljednjem kolu skupina Lige prvaka minhenski Bayern u gostima je slavio kod Lyona u predivnoj utakmici s pet golova. Nijemci su vodili s 3:0, no Francuzi su se umalo vratili i došli do boda u utakmici u kojoj je moglo biti dvostruko više zgoditaka.

Bayern je pobijedio 3:2 u Lyonu u utakmici koja nije odlučivala o prolasku dalje, jer su to obje momčadi već učinile do ovog kola. Gosti su vodili s 3:0 nakon prvog dijela golovima Klosea (11, 37) i Riberyja (34), no u drugom dijelu Lyon je mogao čak preokrenuti rezultat. Ipak, uspjeli su zabiti tek dva zgoditka (Govou 52, Benzema 68) u predivnoj i otvorenoj utakmici u kojoj su šanse prštale sve do posljednjeg sučebog zvužduka.

U drugoj utakmici grupe F Fiorentina je slavila u Bukureštu protiv Steaue golom Gilardina u 66. minuti i tako izborila treće mjesto i Kup UEFA.

Nogometaši Juventusa osvojili su prvo mjesto u skupini H nakon što su u susretu šestog kola u Torinu odigrali 0:0 protiv BATE Borisova. Juventus je uoči zadnjih 90 minuta imao dva boda više od Real Madrida i bio je bolji u međusobnom skoru protiv Kraljevskog kluba pa mu je bio dovoljan i remi. Najbolju priliku na utakmici imao je Sebastian Giovinco koji je u 52. minuti promašio kazneni udarac za talijanski klub.

U prvom susretu pod vodstvom novog trenera Juande Ramosa, nogometaši Real Madrida su upisali uvjerljivu pobjedu u H skupini Lige prvaka porazivši u Madridu Zenit St Petersburg 3:0.

Premda "Kraljevski klub" u subotu očekuje "el clasico", ogled protiv Barcelone i premda utakmica protiv Zenita nije donosila nikakvu bitnu odluku, Ramos je na teren poslao praktički najjaču postavu koju u ovom trenutku ima na raspolaganju. Strijelci su bili Raul (25), Robben (50) i Raul (57).

Nogometaši kijevskog Dynama pobijedili su Fenerbahče 1:0 i tako osvojili treće mjesto u skupini G koje vodi u Kup Uefa. Strijelac jedinog pogotka bio je Roman Eremenko u 20. minuti. Za Dynamo je cijeli susret odradio hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević, a gosti su utakmicu zaključili s desetoricom igrača jer je u 90. minuti isključen Claudio Maldonado.

U izravnom sudaru koji je odlučivao o prvom mjestu G skupine Porto je pobijedio Arsenal 1:0 i ugrabio jedinicu. Pogotke za portugalski sastav postigli su Bruno Alves (39) i Lisandro Lopez (54).

Škotski nogometni prvak Celtic oprostio se od Lige prvaka pobjedom protiv Villarreala 2:0. Pogotke za Celtic postigli su Shaun Maloney (14) i Aiden McGeady (45+2). Gosti su od 35. minute igrali bez isključenog Guillea Franca.

Bila je to prva pobjeda Celtica ove sezone u Ligi prvaka i škotska momčad je završila svoju "europsku avanturu" jer je osvojila posljednje mjesto u skupini E. Usprkos porazu španjolski sastav je osvojio drugo mjesto u skupini i osigurao plasman u osminu finala.

Nogometaši danskog Aalborga priredili su veliko iznenađenje odigravši na Old Traffordu 2:2 protiv Manchester Uniteda u susretu šestog kola skupina E Lige prvaka.

Srećom po "Crvene vragove", njihov jedini konkurent za prvo mjesto u skupini, Villarreal je izgubio u Škotskoj, pa je Manchesteru bio dovoljan i bod za osvajanje prvog mjesta. Danci su i prije zadnjeg kola osigurali treću poziciju i nastavak natjecanja u Kupu Uefa.

Strijelci za ManU bili su Carlos Tevez (3) i Wayne Rooney (52), dok su pogotke za goste postigli Michael Jakobsen (31) i Jeppe Curth (45+2).

Kao pobjednici skupina u osminu finala su se plasirali Roma, Panathinaikos, Barcelona, Liverpool, Manchester United, Bayern, Porto i Juventus, dok su kao drugoplasirani nastavak natjecanja izborili Chelsea, Inter, Sporting, Atletico Madrid, Villarreal, Lyon, Arsenal i Real Madrid.

Osvajači trećeg mjesta sele u Kup Uefa, a to su Werder Bremen, Bordeaux, Marseille, Aalborg, Zenit St. Petersburg, Šahtjor, Fiorentina i kijevski Dynamo.