Velika gužva na vrhu

Bayern pao u Berlinu: Hertha na vrhu Bundeslige

Berlinska Hertha, u kojoj je kapetan naš Joe Šimunić, a Marko Babić novo pojačanje, preuzela je vodstvo u Bundesligi nakon pobjede nad bavarskim rivalom koji je opet izgubio od jednog kluba sa sjevera.

Nakon što je u prvoj utakmici nastavka njemačkog prvenstva Mladen Petrić srušio Bayern u Hamburgu, sada su Bavarci loše prošli i u Berlinu. Junak velike pobjede Berlinčana bio je ukrajinski napadač Andrij Voronjin koji je postigao oba pogotka za Herthu u 38. i 77. minuti, dok je strijelac za Bayern bio je Miroslav Klose u 61. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta u obrani Herthe. Berlinčani sada ima 40 bodova, jedan više od drugog Hoffenheima, dok Bayern zaostaje dva boda za berlinskim sastavom. HSV eventualnom sutrašnjom pobjedom može potpuno zakomplicirati vrh Bindeslige.

Ivan Rakitić igrao je do 71. minute za Schalke 04 koji je ostvario još jedan neuspjeh izgubivši sa 1-2 na gostovanju kod Bochuma. Dino Drpić odigrao je svih 90 minuta za Karlsruhe koji je na gostovanju kod Koelna odigrao 0-0.

Rezultati 20. kola:

Hertha - Bayern 2-1 (Voronjin 38, 77 / Klose 61)
Eintracht - Wolfsburg 0-2 (Džeko 9, Misimović 66-11m)
Hannover 96 - Stuttgart 3-3 (Štajner 43, Krznynowek 45, Forsell 85 / Gomez 7, Lanig 22, Hitzlsperger 88)
Koeln - Karlsruhe 0-0
Werder - Borussia M. 1-1 (Pizarro 77 / Bradley 79)
Bochum - Schalke 04 2-1 (Azaouagh 44, Dabrowski 57 / Kuranyi 18)