Bayern opet zaustavljen, Van Gaala čeka otkaz?

Nogometaši Bayera iz Leverkusena ostali su neporaženi i na vrhu bundesligaške ljestvice i nakon gostovanja u Münchenu u 13. kolu Bundeslige. Derbi je završio remijem 1-1.

U redovima domaće momčadi prvi je put nakon osmog kola, igranog trećeg listopada, zaigrao hrvatski reprezentativac Ivica Olić. Ušao je u igru u 69. minuti umjesto Thomasa Müllera.

Domaće je u vodstvo u osmoj minuti doveo Mario Gomez, zabio je majstorski, vanjskim dijelom lijeve kopačke, s lijeve strane nakon asistencije Miroslava Klosea. Bio je to četvrti ovosezonski Gomezov bundesligaški pogodak.

Gosti su samo šest minuta kasnije izjednačili preko svog najboljeg strijelca Stefana Kiesslinga, koji je postigao svoj deveti prvenstveni pogodak. Prihvatio je dugu loptu Vidala, Demichelis ga je prestao pratiti sugerirajući zaleđe, dok je 26-godišnji njemački centarfor lako izašao na kraj s Danielom van Buytenom i svladao Butta.

U 22. minuti zabio je Kiessling nakon krasne asistencije Tonija Kroosa petom i drugi pogodak na utakmici, ali su mu ga suci poništili zbog navodnog zaleđa. Gol je, pokazala je TV-snimka, bio regularan.

Jupp Heynckes tako je neporažen otišao s Allianz Arene u srazu s momčadi koju je prošle sezone doveo do kraja natjecanja nakon što je zamijenio Jürgena Klinsmanna. Bayer je i dalje jedina neporažena Bundesligaška momčad sa sedam pobjeda i šest remija.

Bayernu je ovo bio treći remi u nizu i šesti ove sezone.