katastrofa schalkea

Bayern lakoćom do pobjede, Robben se vratio nakon 6 mjeseci i zabio!

Nogometaši minhenskog Bayerna slavili su i u četvrtoj utakmici nove sezone Bundeslige...

Njemački nogometni prvak Bayern iz Münchena ostao je jedini stopostotan u Bundesligi nakon odigranog 4. kola ove sezone zahvaljujući 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Herthe iz Berlina. Bavarci su do nove pobjede stigli golovima Riberyja (16), Alcantare (68) i Robbena (72).

Za Nizozemca Robbena bila je to prva utakmica od ožujka ove godine kada je zbog ozljede morao propustiti ostatak prošle sezone i rani početak ove.

Bayern sada ima 12 bodova, dva više od drugog Kölna i tri od Borussije Dortmund, Eintrachta iz Frankfurta i Herthe.

Köln je do drugog mjesta na ljestvici stigao preokretom u Gelsenkirchenu kojim je kao gost svladao domaći Schalke 04 sa 3-1 (1-1). Schalke je poveo preko Huntelaara (36), no samo dvije minute potom poravnao je Osaka (38), da bi u posljednjih 15 minuta Modeste (77) i Zoller (84) osigurali pobjedu gostima.

Schalke je tako i nakon 4. kola ostao bez bodova, ali za utjehu barem je postigao prvi pogodak u prvenstvu.

Na nuli je ostao još jedan velikan njemačkog nogometa Werder iako je do pred sam kraj utakmice na svom terenu vodio protiv Mainza 05 sa 1-0 golom Hajrovića (12). No, Malli (87) i De Blasis (90+2) su pogodili za preokret kojim je Mainz stigao na sedmo mjesto sa sedam bodova.

Bundesliga, 4. kolo:

Bayern - Hertha 3-0 (Ribery 16, Alcantara 68, Robben 72)
Bayer - Augsburg 0-0
Schalke 04 - Koeln 1-3 (Huntelaar 36 / Osaka 38, Modeste 77, Zoller 84)
Werder - Mainz 05 1-2 (Hajrović 12 / Malli 87, De Blasis 90+2)
RB Leipzig - Borussia M. 1-1 (Werner 6 / Johnson 85)

Igrano u utorak:
Wolfsburg - Borussia D. 1-5 (Didavi 53 / Guerreiro 4, Aubameyang 17, 62, Dembele 58, Piszczek 73)
Ingolstadt - Eintracht F. 0-2 (Abraham 45+2, Oczipka 50)
Darmstadt - Hoffenheim 1-1 (Oliinyk 90+2 / Kramarić 46)
Freiburg - Hamburger SV 1-0 (Petersen 70)