Real povećao prednost

Barcelona se ispromašivala, Getafe uzeo bod

U susretu 15. kola Primere Barcelona je odigrala samo 0-0 na gostovanju kod Getafea, a tom se rezultatu najviše raduju u Madridu...

Katalonci sada za vodećim Realom zaostaju četiri boda, dok aktualni prvak Atletico ima priliku u nedjelju bodovno se izjednačiti s Barcelonom

Susret je odigran u vrlo teškim, kišnim uvjetima u predgrađu Madrida, u kojem Barcelonini napadači nisu uspjeli pronaći put do mreže. Najbliže je pogotku bio Leo Messi u 52. minuti kada je iz slobodnog udarca pogodio gredu. S druge je strane Lafita u 32. minuti pogodio vratnicu, a to je ujedno bila najbolja prilika za domaćina.

Recimo da je Barcelona uputila čak 23 udarca prema golu Getafea, ali i da je su samo dva išla u okvir.

Ivan Rakitić je za Barcelonu igrao do 65. minute, a povremeni hrvatski reprezentativac Sammir za Getafe do 62. minute.