I Rakitić strijelac

VIDEO Uraganska Barca se osvetila: Privremeno ispred Reala!

Prije pet mjeseci dobili su pravu "pljusku" na Camp Nouu, a sad je stigla osveta.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Barcelonu koja je u susretu 22. kola španjolskog prvenstva kao gost svladala Alaves sa 6:0 (2:0).

Rakitić, koji je odigrao svih 90 minuta, pogodio je za 5:0 u 65. minuti, a bio je to njegov treći ovosezonski pogodak u Primeri.

Ostale golove za Barcelonu postigli su Luis Suarez (37, 67), Neymar (40), Messi (59) i Alexis (63-ag).

Barcelona se tako osvetila Alavesu za poraz na Camp Nouu s početka sezone otprije pet mjeseci, a ova dva sastava susrest će se i u finalu Kupa 27. svibnja.

S nova tri boda Barcelona je barem nakratko preuzela čelo ljestvice sa 48 bodova, dva manje, ali i tri utakmice manje ima drugi Real Madrid pred kojim je gostovanje kod Osasune, a potom i dva zaostala dvoboja, također na gostovanjima, kod Valencije i Celte Vigo.