Enrique grdo pogriješio

VIDEO Senzacija na Camp Nou: Barca nokautirana kod kuće od Alavesa!

Nogometaši Barcelone poraženi su u 3. kolu Primere kod kuće od Alavesa s 1-2...

Momčad Alavesa priredila je senzaciju u španjolskom nogometnom prvenstvu svladavši u subotu u 3. kolu aktualnog prvaka Barcelonu na njezinom Camp Nou s 2-1 (1-0).

Alaves je prošle godine bio drugoligaš, a do druge pobjede u povijesti na velebnom stadionu u Barceloni momčad pod vodstvom Argentinca Mauricija Pellegrina stigla je pogocima Deyversona (39) i Ibaija (64). Jedini strijelac za domaće bio je Mathieu (46) koji je nedugo nakon izjednačujućeg pogotka imao čistu priliku za vodstvo Katalonaca.

Trener Barcelone Luis Enrique postavio je momčad bez Lionela Messija i Luisa Suareza. Argentinca je uveo u 60. minuti, a Urugvajca šest minuta poslije, ali mu to nije donijelo željeni efekt.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu koja je ovim porazom pala na četvrto mjesto sa šest bodova, iza vodećeg Real Madrida sa 9, Seville (7) i Las Palmasa (6). Alaves se neočekivanom, prvom pobjedom u sezoni probio na sedmo mjesto s pet bodova.