Gosti se hrabro držali

Umalo šok na Camp Nouu: Messi iz spornog penala spasio Barcu!

Katalonci su imali prednost i dominaciju te se činilo da će upisati pobjedu bez ikakvog stresa.

U 23. kolu Primere Barcelona je jedva pobijedila Leganes na Camp Nouu. Završilo je 2:1 čime je Barca stigla na bod zaostatka za vodećim Realom koji ima dvije utakmice manje (gostovanja kod Valencije i Celte).

Nakon teškog poraza od PSG-a u osmini finala Lige prvaka Barcelona je sjajno otvorila utakmicu s Leganesom. U četvrtoj minuti Lionel Messi je zabio na asistenciju Luisa Suareza i s tom prednošću se otišlo na odmor.

Hrabri Leganes nije se predavao i u 71. je minuti uspio izjednačiti (strijelac je bio Unai Lopez).

Na ulasku u posljednjih 10 minuta napravljene su tri izmjene u domaćem sastavu - Andres Iniesta, Denis Suarez i Jordi Alba su ušli u igru. Barca je pojačala pritisak i u samom finišu stigla do jedanaesterca o kojem će se puno pričati.

Neymar je pao u duelu s jednim gostujućim igračem, a sudac je pokazao na bijelu točku što je igrače Leganesa ostavilo u nevjerici.

Messi za to nije previše mario - uspješno je izveo najstrožu kaznu za pobjedu Barce.

Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Barcu.