Rapsodija Barce

VIDEO Sjajni Messi i Suarez ponovili 'Cruyffa', zabio i Rakitić!

Činilo se da bi se možda moglo dogoditi iznenađenje, ali umjesto toga - spektakl.

Nogometaši Barcelone svladali su u spektakularnoj utakmici 24. kola Primere na Nou Campu Celtu s 6:1, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Rakitić je zabio svoj treći gol sezone u 85. minuti kada je lobom prebacio istrčalog vratara gostiju za 5:1.

Golijadu je započeo Lionel Messi tek u 28. minuti, a Celta je izjednačila u 39. minuti kada je John Guidetti realizirao penal. U drugom dijelu briljirao je s tri uzastopna gola Luis Suarez, a hat-trick mu je omogućio Messi neobičnim potezom kod izvođenja jedanaesterca. Messi je umjeto šuta na vrata samo kratko dodao loptu utrčalom Suarezu koji pogađa praktički praznu mrežu. Argentinac i Urugvajac su tako ponovili legendarnog Johana Cruyffa koji je ovo prvi put izveo davne 1982.

Rakitić je pogodio za 5:1, a konačnih 6:1 postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi.

Ranije je Atletico Madrid slavio kod Getafea s 1:0, a jedini pogodak postigao je Fernando Torres već u prvoj minuti dvoboja.

Barcelona se tako osvetila Celti za neugodan poraz (1:4) u prvom dijelu prvenstva, a Katalonci su se opet odvojili na čelu lige s 57 bodova i utakmicom manje od Atletica (54) i Reala (53).