Barca naslov proslavila – porazom!

Nogometaši Mallorce priredili su iznenađenje 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva savladavši na domaćem Son Moix stadionu Barcelonu 2-1.

Aktualni prvaci, momčad katalonskog giganta, očekivano je povela u 10. minuti preko Samuela Eto'a, koji je glavom nakon ubacivanja Bojana Krkića poentirao u gornji lijevi kut i tako postigao svoj 29. ovosezonski gol.

Mreže su mirovale sve do 73. minute kada je Juan Arango sjajno pogodio iz slobodnog udarca malo iskosa s desne strane ruba kaznenog prostora ljevicom u desni gornji kut i donio svojoj momčadi izjednačenje. Primljeni gol je šokirao gostujući sastav, a zbrku u njihovim redovima domaćini su iskoristili novim golom u 78. minuti. Autor je bio Cleber Santana glavom nakon ubacivanja Josea Jurada iz kornera.

Tada se igra preselila na stranu Mallorce. Barcelona je pokušavala doći barem do izjednačenja, ali joj je u završnici ponestalo sreće. Tragičar susreta postao je Kamerunac Eto'o, koji je u 90. minuti prvo glavom uzdrmao vratnicu, a potom je u trećoj minuti sudačke nadoknade propustio realizirati jedanaesterac koji je prethodno sam izborio. Eto'ov udarac uzdrmao je lijevu vratnicu, nakon čega je moglo početi slavlje domaćina.

Katalonski sastav ovaj poraz, tek četvrti ovosezonski, ipak neće previše uzdrmati, budući da je još ranije osigurao naslov prvaka.

Primera, 36. kolo:

Mallorca – Barcelona 2-1 (Arango 73, Santana 78 / Eto'o 10)
Espanyol - Athletic 1-0 (Garcia 69 - 11m)
Numancia - Recreativo 1-0 (Barkero 88)
Racing - Valladolid 3-2 (Serrano 4, Pereira 60, Žigić 85 / Victor 13, Goitom 20)
Betis - Almeria 2-0 (Gonzalez 5, Arzu 65)
Sporting - Malaga 2-1 (Gerard 24, Rosario 53 -ag / Welington 38)

Redoslijed: 1. Barcelona 86, 2. Real Madrid 78, 3. Sevilla 64, 4. Villarreal 59, 5. Valencia 59 (-1), 6. Atletico 58 (-1), 7. Deportivo 57, 8. Malaga 54...