13 pobjeda u 14 kola

Barca melje sve pred sobom

Lider španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona nastavio je pobjednički niz porazivši na gostovanju Villarreal 2:1. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Barce te nevjerojatna 13. u posljednjih 14 kola i Katalonci na zimski odmor odlaze s čak 10 bodova više od Seville na drugom mjestu.

Barca je do pobjede na El Madrigalu došla golovima Seydoua Keite (55) i Thierry Henrya (66), dok je strijelac za domaćine bio Cani u 48. minuti. Barca je utakmicu završila sa desetoricom igrača nakon što je u 75. minuti isključen Gerard Pique, no Villarreal to nije iskoristio.

Barca na zimsku pauzu odlazi sa 41 bodom, deset manje ima Sevilla, dok je na trećem mjestu Atletico Madrid sa 30 bodova koliko ima i Valencia na četvrtoj poziciji. Real Madrid i Villarreal imaju po 29 bodova.