Barca i dalje nepobjediva

Guardiolina Barcelona nastavila je svoju veliku pobjedničku seriju na gostovanju u Huelvi, u 11. kolu španjolske Primere. Protiv domaćeg Recreativa Katalonci su slavili 2:0, a strijelci su bili Messi i Keita.

Nevjerojatno, ali istinito: Barcelona je dobila posljednjih 9 utakmica španjolske nogometne lige. Bez obzira na jaku konkurenciju i mnoga opasna gostovanja koja Primera nudi, Katalonci ne znaju za poraz od rujna. I ne samo to: u većini utakmica Guardiolini igrači napunili su mrežu svojih protivnika do vrha, što dovoljno govori o strašnoj formi u kojoj je trenutno Barcelona.

Ove sezone neuvjerljive 'Rekreativce' iz Huelve Barcelona je slomila u drugom poluvremenu. Junak je opet bio Lionel Messi, koji je zabio u 51. minuti. Trijumf Barce potvrdio je Seydou Keita u 85. minuti. Domaći su imali svojih prilika, ali Guardiolina momčad dominirala je na terenu i zasluženo došla do pobjede.

Na ljestvici Primere Katalonci se polako rješavaju konkurencije. Villareal, Real Madrid i Valencia kiksali su u ovom kolu, a Sevilla u prošlom, tako da Barcelona sada ima ugodna tri boda prednosti, a prednost bi se mogla uskoro i povećati, ako nastave briljatno igrati kao u posljednja dva mjeseca.