Higuain potvrdio

Badelj skrivio kobni faul: Juventus slavio u Firenci i pretekao Napoli

Prva utakmica 24. kola Serie A igrala se u petak zbog Juventusovih obveza u Ligi prvaka idući tjedan.

Milan Badelj i Federico Bernardeschi (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Juventus je s 2:0 prošao teško gostovanje kod Fiorentine i na vrhu ljestvice preskočio Napoli koji će u subotu ugostiti Lazio.

Viole su se dobro držale prvo poluvrijeme da bi Juventus "iz ničega" došao do vodstva u 56. minuti. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj skrivio je slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, a loptu je namjestio bivši igrač Fiorentine Federico Bernardeschi i iznenadio vratara Marca Sportiella udarcem u njegov kut.

Potvrda Juventusove pobjede stigla je u 86. minuti kada je strijelac bio Gonzalo Higuain kojeg je krasno proigrao Giorgio Chiellini.

U međuvremenu, 10 minuta prije toga, Badelj je opasno pucao s nekih 19-20 metara iz dobre pozicije, ali je netko od Juventusovih igrača se ispriječio i lopta se odbila u korner pa opasnosti za Gianluigija Buffona nije bilo.

Badelj je za Fiorentinu odigrao svih 90 minuta, kao i Mario Mandžukić za Juventus.

VIDEO ----> Fiorentina - Juventus 0:2