Austrijska Bundesliga: Pogoci Jelavića i Pokrivača

Dva hrvatska nogometaša u austrijskoj Bundesligi, Nikica Jelavić i Nikola Pokrivač, bili su strijelci za svoje klubove i ovog vikenda...

Oba hrvatska reprezentativca su postigla po jedan pogodak, no ipak se više radovao Nikola Pokrivač jer je njegov Red Bull Salzburg na gostovanju kod Wiener Neustadta uzeo sva tri boda. Pobijedio je austrijski aktualni prvak 3-2, a Pokrivač je u 55. minuti pogodio za 2-1. Samo dvije minute kasnije je Leitgeb bio precizan za 3-1 čime je Red Bull osigurao tri boda ove nedjelje i preuzimanje prvog mjesta na ljestvici.

Pokrivač je time došao do četvrtog pogotka u austrijskoj nogometnoj ligi. Jelavić je, pak, peti put zatresao suparničku mrežu, a u Linzu je LASK-u zabio već u 1. minuti. No, domaćin je nakon toga okrenuo rezultat i uvjerljivo poveo 3-1. Sve se opet okrenulo u 65. minuti kada je Piermayr skrivio jedanaesterac, a usput je pokupio i drugi žuti karton.

Hoffman je za Rapid postigao pogodak s bijele točke i smanjio na 3-2, a igrača više su gosti iz Beča naplatili novim pogotkom (Salihi u 74. minuti) čime su došli do konačnih 3-3.

Austrijska Bundesliga, 15. kolo:

LASK Linz - Rapid 3-3 (Mayrleb 23, 38, Prager 42 / Jelavić 1, Hoffman 65-11m, Salihi 74)
Ried - Austria Kärnten 1-0 (Brenner 31)
Wiener Neustadt - Red Bull Salzburg 2-3 (Aigner 26, Reiter 59 / Janko 20, Pokrivač 55, Leitgeb 57)
Redoslijed: 1. Red Bull Salzburg 31, 2. Austria Beč 29, 3. Rapid 28 (-1), 4. Sturm 27 (-1)...