Dobar potez 'prelaska' u Aziju

Australija praktički osigurala plasman na SP 2010.

U susretu petog kola skupine A završnog kruga azijskih kvalifikacija za plasman na SP 2010. reprezentacija Australije je pobijedila Uzbekistan 2:0 i sasvim se približila plasmanu u Južnu Afriku.

Uzbekistan je dugo odlijevao napadima 'Socceroosa', no u drugom poluvremenu je u razmaku od svega sedam minuta primio dva pogotka i pitanje pobjednika je bilo razriješeno. Strijelci za australsku vrstu bili su Josh Kennedy (66) i Harry Kewell (73-11m).

Australci nakon pet odigranih susreta vode u skupini sa 13 bodova, dva više od Japana na drugom mjestu, dok su Bahrain, Uzbekistan i Katar sakupili po četiri boda. Australiji za plasman na SP treba još jedan bod u iduća tri susreta.

Prve dvije reprezentacije iz svake skupine će se direktno plasirati na SP, dok će trećeplasirani u dodatne kvalifikacije.

LJESTVICA:

1. Australija      5 4 1 0 8 0 13
2. Japan           5 3 2 0 8 3 11
3. Bahrain        5 1 1 3 4 6 4
4. Uzbekistan  6 1 1 4 5 8 4
5. Katar             5 1 1 3 4 12 4

U dvoboju druge grupe nogometaši Južne Koreje svladali su u Seulu Sjevernu Koreju 1:0 pogotkom Kim Chi-wooa u 87. minuti.

Južna Koreja je sada prva u skupini s 11 bodova, bodom više od Sjeverne Koreje koja se i dalje nada prvom plasmanu na završnicu Svjetskog prvenstva još od 1966.