Pobjeda Topnika

Arsenal zabio gol nakon 364 minute 'suše'!

Konačno malo radosti i za navijače Topnika u 28. kolu Premiershipa. Arsenal je nakon čak četiri utakmice 0:0 u Premiershipu konačno došao do pobjede, na gostovanju kod slabog West Bromwicha rezultatom 3:1.

Pet remija za redom, četiri 0:0. Navijači Arsenala počeli su gubiti živce, jer njihov je klub bio preko 360 minuta bez postignutog gola. No, sinoćnji dvoboj krenuo je kako treba. Već na samom početku Bendtner je zabio i tako prekinuo crni niz. Do kraja susreta igrači WBA su izjednačili, da bi Bendtner i Toure ipak donijeli pobjedu Wengeru u Premiershipu, nakon gotovo dva mjeseca 'suše'. Nažalost, Eduardo nije igrao zbog ozljede.

Tako je Arsenal smanjio prednost na 3 boda razlike u odnosu na Aston Villu, izravnog rivala za plasman u Ligu prvaka dogodine. No, momčad iz Birminghama ima utakmicu manje.

Pobjede su ostvarili i Chelsea, te Liverpool. Chelsea je slavio na gostovanju protiv Portsmoutha 1:0, a pogodak odluke postigao je Didier Drogba u 79. minuti. U domaćim redovima Niko Kranjčar je odradio cijeli susret.

Liverpool je na Anfieldu slavio protiv Sunderlanda 2:0 uz golove Davida Ngoga (52) i Yossia Benayouna (65).

Na ljestvici vodi Manchester United sa 62 boda, na drugom mjestu je Chelsea sa 58 bodova, a treći je Liverpool također sa 58 bodova.