Mršava večer Lige prvaka

Arsenal spasio čovjek u rozim kopačkama

Prva večer ovotjednog izdanja Lige prvaka nije nam donijela neki zvučan par. 5. kolo započelo je s malo golova, a izostala su i veća iznenađenja. No poznato je već osam sudionika osmine finala...

Prvi su završili Zenit i Juventus. Na dalekom sjeveru Stara se dama očito smrzla, no bilo je to dovoljno da Juve i matematički osigura plasman u osminu finala. U drugoj je utakmici H skupine Real uspio izvući bodove iz Bjelorusije golom Raula iz sedme minute. Španjolcu je to 64. pogodak u Ligi prvaka, čime se izjednačio sa prvim strijelcem Pippom Inzaghiem. BATE Borisov nema većih uspjeha, no Bjelorusi se niti jednom nisu osramotili protiv superbogatih klubova u svojoj skupini.

Skupina E donijela nam je pobjedu Aalborga u zadnjim minutama protiv Celtica te remi Uniteda i Villareala. Poveo je Celtic u Danskoj golom Robsona u 53. minuti, no 20 minuta kasnije poravnava Caca. Domaćin dolazi do pobjede autogolom nesretnog Caldwella tri minute prije isteka regularnog vremena i donsoi tri boda Aalborgu. Manchester United putovao je u Španjolsku kod Villareala, a s puta nosi bod u utakmici bez golova. Upravo toliko je trebalo da obje momčadi prođu dalje.

Bavarci su u skupini F razbili Steauu s glatkih 3:0. Klose je bio strijelac u 57. i 71. minuti, a jednog je zabio i Toni (61). Lyon je, nakon što je izvukao kući 2:2 protiv Fiorentine, ponovo unesrećio Viole. Lyon je u izravnom obračunu za osminu finala pobijedio u Firenci. Sve je riješeno u prvom dijelu kada su Francuzi s dva gola (Jean Makoun 15, Karim Benzema 27) šokirali Artemio Franchi stadion. Gilardino je samo ublažio poraz golom u 45. minuti.

Arsenal je ponovo igrao mršavu 'nulu' do 87. minute kada je bljesnuo danas Bendtner, u zadnje vrijeme poznatiji po boji kopački nego po dobroj formi. Ova će pobjeda vratiti malo vjere u posrnule Topnike. Cijelu utakmicu je za Dinamo sjajno odradio Ognjen Vukojević. U drugoj utakmici skupine G Porto je pobijedio domaći fenerbahče s 2:1. Torpedirao je Turke Lisandro Lopez golovima u 19. i 28. minuti, a Kazim-Richards je smanjio u 63. minuti.

Među 16 najboljih su se plasirali Manchester United, Villareal, Bayern, Lyon, Arsenal, Porto, Real Madrid i Juventus.

SKUPINA E

Aalborg - Celtic Glasgow 2:1 (Caca 73, Gary Caldwell 87-ag//Barry Robson 53)

Villareal - Manchester United 0:0. Crveni karton: Joan Capdevilla (Vill, 82)

1. Manchester United 5 2 3 0 7:1 9*
2. FC Villarreal 5 2 3 0 9:5 9*
3. Aalborg BK 5 1 2 2 7:12 5
4. Celtic Glasgow 5 0 2 3 2:7 2

SKUPINA F

Bayern Muenchen - Steaua Bukurešt 3:0 (Miroslav Klose 57, 71, Luca Toni 61)

Fiorentina - Lyon 1:2 (Alberto Gilardino 45//Jean Makoun 15, Karim Benzema 27)

1. Bayern München 5 3 2 0 9:2 11*
2. Olympique Lyon 5 3 2 0 12:7 11*
3. AC Fiorentina 5 0 3 2 4:8 3
4. Steaua Bukurešt 5 0 1 4 3:11 1

SKUPINA G

Arsenal - Dinamo Kijev 1:0 (Niklas Bendtner 87). Crveni karton: Oleksandr Alijev (Din,89)

Fenerbahče - Porto 1:2 (Kazim Kazim 63//Lisandro Lopez 19, 28)

1. FC Arsenal 5 3 2 0 11:3 11*
2. FC Porto 5 3 0 2 7:8 9*
3. Dinamo Kijev 5 1 2 2 3:4 5
4. Fenerbahče Istanbul 5 0 2 3 4:10 2