Vučinić i Tonetto rastužili Rimljane

Arsenal prošao na penale, Eduardo umalo tragičar!

Nakon ruleta jedanaesteraca Arsenal je na Olimpicu izbacio Romu u osmini finala Lige prvaka! Iako je naš Eduardo promašio svoj penal na kraju ipak nije postao tragičar, jer Vučinić i Tonneto uzvratili su promašajima za Romu i Topnici idu u četvrtfinale!

Superuzbudljiva utakmica na Olimpicu je iza nas. Arsenal se provukao u četvrtfinale iako je bio u izuzetno teškoj situaciji. Naime, sve je za Topnike odmah krenulo po zlu: na početku dvoboja Juan je zabio nakon jedne pogreške obrane i tako anulirao prednost Wengerove momčadi iz prve utakmice od 1:0.

U nastavku je Roma mogla zabiti i drugi pogodak te proći dalje, no Aluminijina mreža ostala je sačuvana sve do isteka 90 minuta, a onda i nakon 120.

Naš reprezentativni napadač Eduardo da Silva ušao je u igru u 86. minuti no protiv čvrstih Rominih braniča nije se naigrao. Čim bi primio loptu, Talijani bi mu je najčešće oduzeli.

Budući da nije bilo pobjednika nakon 210 odigranih minuta u dvije utakmice, momčadi su pristupile izvođenju jedanaesteraca. Prvi je na scenu stupio naš Eduardo i odmah promašio! Pucao je vrlo slabo u lijevi donji kut Donija, no više po sredini. Wenger je čini se preveliku odgovornost natovario na leđa našeg Dudua.

Srećom po Topnike Crnogorac Vučinić upropastio je Romu nonšalantno izvedenim penalom, kojeg je Almunia s lakoćom obranio. Tada se rulet jedanaesteraca nastavio sve do osme serije, u kojoj je Arsenalov Diaby zabio, a Tonetto u stilu Baresija i velikog Roberta Baggija poslao loptu preko gola i omogućio veliku radost gostima iz Londona.

Za Wengerovu mladu ekipu ovo je velika pobjeda i nada da bi ipak ovu sezonu mogli okruniti jednim velikim europskim trofejem.