Puno zvižduka sucu

Arsenal i Liverpool remizirali u u burnom derbiju

U velikom derbiju engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Liverpool su na Emirates stadionu odigrali bez pobjednika 1:1. Adebayor je istrčao kao kapetan, a izašao kao isključeni igrač. Publika je verbalno napala suca i goste, a Wenger je ponovo bijesnio.

Arsenal se ipak nije uspio osvetiti Liverpoolu za poraz u prošlogodišnjoj Ligi prvaka. Utakmica je završila 1:1, a obje momčadi mogu biti nezadovoljne tim rezultatom. Topnici su od 62. minute igrali bez isključenog Adebayora što Redsi nisu znali iskoristiti. S druge strane, Arsenalu bi ovo mogao biti kraj nadanja u naslov prvaka.

Arsenal je poveo pogotkom Robina van Persiea u 24. minuti, a rezultat je izjednačio Robbie Keane iz voleja u 42. minuti. Nakon isključenja Adebayora, koji je nosio kapetansku vrpcu umjesto Gallasa, Londončani su postali nervozni i zaradili još pokoju opomenu suca Webba. No to je još više razjarilo domaće navijače, a na kraju smo vidjeli i poznatu sliku Wengera kako prigovara četvrtom sucu.

U druga dva današnja ogleda slavile su domaće momčadi. Newcastle je slavio protiv Tottenhama 2:1, dok je WBA identičnim rezultatom bio bolji od Manchester Citya.

Na ljestvici i dalje vodi Liverpool sa 39 bodova, na drugom mjestu sa dva boda manje je Chelsea, dok je treća Aston Villa sa 34 boda. Manchester United je četvrti (32), a Arsenal je peti (31).