Arsenal do bodova u završnici

Novu pobjedu momčadi Arsenea Wengera donio je džoker s klupe, Danac Nicklas Bendtner, koji je u 75. minuti zamijenio Emmanuela Ebouea, a pogodak je zabio u 84. minuti.

Nogometaši Arsenala su do 11. pobjede ove sezone, u 21. kolu engleskog Premiershipa, došli na svom Emiratesu protiv Boltona pobijedivši ga s minimalnih 1-0. Arsenal je bio dominantna momčad tijekom cijele utakmice, u nekim je trenucima imao posjed lopte i 75 posto, ali nikako nije uspjevao naći put do mreže Boltonovog gola.

Onda je s lijeve strane ubacio Robin van Persie, a Bendtner je pravovremeno utrčao i s četiri metra iskosa s desne strane matirao Jussija Jaaskelainena prizemnim udarcem.

U prvoj utakmici 21. kola Premiershipa nogometaši Aston Ville na svom su stadionu u Birminghamu pobijedili posljednjeplasirani sastav lige, West Bromwich Albion, 2-1. Time je sastav Martina O'Neilla pobijedio peti put na Villa Parku ove sezone, te 12. put ukupno, čime se, barem privremeno, probio na treće mjesto ljestvice.

Utakmice između Portsmoutha i Manchester Cityja te Fulhama i Blackburna odgođene su zbog zamrznutog travnjaka.

Everton je kod kuće s 2-0 bio bolji od Hulla Cityja golovima Marouanea Fellainija i Mikela Artete i tako učvrstio šestu poziciju na ljestvici, dok su dvije utakmice završile bez pobjednika, Middlesbrough i Sunderland odigrali su 1-1, a Newcastle i West Ham 2-2.

Spomenimo i da su dvije utakmice 21. kola odgođene. One između Portsmoutha i Manchester Cityja i Fulhama i Blackburna, zbog uvjeta nepodobnih za igru, točnije zbog zamrznutog travnjaka.

Aston Villa – West Bromwich Albion 2-1 (Davies 18, Carson 41-ag / Morrison 49)

Arsenal - Bolton 1-0 (Bendtner 84)

Everton - Hull City 2-0 (Fellaini 18, Arteta 45)

Middlesbrough - Sunderland 1-1 (Alves 45 / Jones 82)

Newcastle - West Ham 2-2 (Owen 19, Carroll 78 / Bellamy 29, Cole 55)