Šutio radi pritiska

Ancelotti tajanstven oko Beckhama

Iako je na press konferenciji uoči utakmice Carlo Ancelotti rekao kako David Beckham neće započeti utakmicu protiv Rome, Becks je na Oimpico istrčao već u startnoj postavi.

Nakon remi protiv Rome 2:2 Ancelotti je otkrio zašto je tajio da će Englez zaigrati od prve minute.

'Razgovarao sam s igračima uoči utakmice i rekao im da namjeravam započeti s Beckhamom. Svi smo odlučili to tajiti i tako izbjeći preveliku medijsku pozornost i smanjiti pritisak na Beckhamovim leđima', kazao je strateg Milana.

'Beckham je u posljednjih nekoliko dana dokazao da je taktički inteligentan igrač. Trenirao je dobro, u dobroj je fizičkoj kondiciji i nastup od prve minute bio mu je nagrada što se tako brzo prilagodio novoj sredini. Mislim da su svi u momčadi sretni što je Beckham došao. Nikada se neću umoriti od ponavljanja kako je on izvrstan primjer pravog profesionalca koji stalno naporno radi', dodao je Talijan.

Debijem u dresu Milana bio je zadovoljan i sam Beckham.

'Uživao sam u nastupu. Iznenadilo me što sam započeo od prve minute, ali uživao sam u pruženoj prilici', rekao je Beckham nakon utakmice i povukao paralelu između španjolske, engleske i talijanske lige.

'Slično se igra, osim što se u Italiji još više pozornosti obraća na taktiku. Ali oduvijek je bilo tako i mislim da sam se dobro prilagodio', dodao je.

Iako je Milan imao u dva navrata ugroziti Romin gol iz slobodnog udarca, priliku nije dobio Beckham, nego su ga izveli Andrea Pirlo i Ronaldinho.

'Mislim da ćemo izvoditi slobodnjake naizmjence. Ako neki igrač ima osjećaj da može zabiti gol naravno da će on pucati, ali siguran sam da ću i ja dočekati svoju priliku', kazao je Becks te priznao da nema problema u komunikaciji s novim suigračima na terenu iako ne govori talijanski.

'Većina igrača jako dobro govori engleski, a nogomet je jezik koji je lako naučiti'.

Beckhamovom igrom bili su zadovoljni i njegovi suigrači, a pohvale na njegov račun uputio je i nizozemski veteran Clarence Seedorf.

'Mislim da je dobro odigrao. U drugom je poluvremenu bio bolji nego u prvom. Naravno da još mora pronaći pravi ritam, ali mislim da može biti jako zadovoljan svojom prvom utakmicom u Seriji A. On je inteligentan igrač i brzo se prilagodio. Mislim da u tri mjeseca koja će provesti u klubu može pomoći našoj momčadi i ja ću njemu pomoći da se osjeća što ugodnije za vrijeme svog boravka ovdje', kazao je Nizozemac.