Veliki preokret

Monstruozna poruka: Navijači Ajaxa 'objesili' vratara 'izdajicu'

Neobičan detalj obilježio je najveći nogometni derbi u Nizozemskoj.

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa Ajax je pobijedio Feyenoord 2:1 preuzevši vodeću poziciju na ljestvici.

Feyenoord je poveo golom Jensa Toornstre u 13. minuti, no Ajax je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Amina Younesa (21) i Riechedlyja Bazoera (65). Kopljanici su mogli i uvjerljivije slaviti, no Nemanja Gudelj je u 68. minuti promašio jedanaesterac.

Utakmicu u Amsterdamu obilježio je incident domaćih navijača koji su objesili lutku s imenom Kennetha Vermeera koji je nakon 15 godina u Ajaxu preselio u redove najomraženijeg suparnika.

Vermeer je započeo karijeru u Ajaxu, a nakon što ga je klub odbacio 2014. je preselio u Feyenoord što mu navijači Ajaxa nisu oprostili.

Ajax je pobjedom u De Klassiekeru stigao do 52 boda dok je Feyenoord ostao na 36, na četvrtoj poziciji.