Hrvatski navijači i dalje nastavljaju sramotiti svoje klubove, ovaj put srećom žrtava nije bilo.

Baška Voda dugo je očekivala dolazak omiljenog Hajduka koji je danas igrao prijateljsku utakmicu s domaćom Uranijom. No morali su navijači gostiju privući i malo pažnje na sebe nakon što su im kolege iz Beograda, Zagreba i Sarajeva ovih dana završavali u crnim kronikama medija u regiji, ali i svijetu.

Ovaj put srećom ozlijeđenih nije bilo, no sudac je utakmicu morao prekinuti u 35. minuti zbog konstantnog ubacivanja bengalki, dimnih kutija i staklenih boca u teren. Kod rezultata 0:0 makarski sudac Šalinović nije imao izbora, bio je prisiljen već u prvom poluvremenu odsvirati – kraj, javlja službena stranica splitskog kluba.

Pripadnici Torcide čak su se i međusobno potukli nakon što je sudac poslao igrače u svlačionicu.

'Žalosno je da se i prijateljske utakmice prekidaju zbog ponašanja dijela navijača. Ispada da se utakmica igra radi pojedinaca, a ne cijele publike i igrača', ljutit je nakon prekida bio trener Željko Mijač koji se u Baškoj Vodi domaćoj Uraniji suprotstavio s kombiniranom momčadi Hajduka.

'U publici je bilo i žena, djeca, no s jednog dijela gledališta konstantno su ubacivane boce, bengalke. Više je puta naš vratar Stipica izbacivao boce i dimne kutije nego što je imao loptu u rukama. Sudac je bio prisiljen na ovakav potez, ugrožena su bila i djeca koja su skupljala lopte', kazao je Mijač.

U Baškoj Vodi okupilo se tisuću gledatelja, no huligani im nisu dali da utakmicu pogledaju do kraja. Torcidu je čak kapetan Skoko molio da se smire, no tko je jedan kapetan Hajduka da njima što govori. Sramota…