FIGHT!
FIGHT!
Topolovec dolazi

Veliki uspjeh hrvatskog juda: Tena Šikić osvojila europsko srebro!

Već prvog dana Europskog judo prvenstva do 23 godine, Hrvatska ima puno razloga za slavlje! Tena Šikić, u kategoriji do 52 kilograma, osvojila je srebrnu medalju i tako nastavila fantastični niz hrvatskih judoka u posljednje vrijeme...

Kako je najavio izbornik ženske reprezentacije Vladimir Preradović, u kategoriji do 52 kilograma, Tena Šikić je pokazala zašto je u Bratislavi postavljena za prvu nositeljicu.

U prvoj borbi je sa 1-0 svladala neugodnu Austrijanku Herbst, dok je u četvrtfinalu za protivnicu imala još neugodniju Rumunjku Ioancu. Bila je to tvrda borba, koju je hrvatska judašica dobila zbog manjeg broja kazni (2:3).

Za prolaz u finale je Tena morala svladati Španjolku Hogrefe Acea. Iako su u bodovima bili izjednačene (1-1), presudio je manji broj kazni hrvatske predstavnice (0-3).

Borba za naslov donijela je za protivnicu Poljakinju Pienkowsku, aktualnu seniorsku prvakinju Poljske i brončanu s europskog prvenstva za juniorke 2012. godine. Nažalost, Tena nije uspjela naći rješenja za Poljakinju koja ju je pobijedila dva puta tijekom prošle godine te je sa 0-11 izgubila finalnu borbu.

Usprkos finalnom porazu, Tena Šikić može slaviti jer je osvojila veliko europsko srebro u konkurenciji do 23 godine, te pokazala kako ima priliku napraviti iskorak u punoj seniorskoj konkurenciji.

"Naporan dan, koji je završio odličnim srebrom. Polufinale protiv Španjolke je bilo pogotovo naporno i dramatično, a u finalu sam osjećala da mogu pobijediti Poljakinju, međutim nisam uspjela dovršiti u izglednim situacijama. Sve u svemu, slavimo srebro", izjavila je Tena Šikić nakon finalne borbe.

U istoj kategoriji nastupila je i Tihea Topolovec, 17-godišnjakinja koja je u Bratislavu došla odmjeriti snagu s puno starijim djevojkama. Nakon što je u prvoj borbi rutinski svladala Ukrajinku Shmal (dva wazarija), u drugom kolu se borila protiv aktualne europske prvakinje do 23 godine, Ruskinje Dmitrieve i izgubila tek u borbi za zlatni bod.

Talentom, napretkom i radom pokazuje kako je još jedna velika nada hrvatskog juda, a potvrdila je to i na svjetskom kadetskom prvenstvu ove godine u Sarajevu, gdje je osvojila srebrnu medalju.

Pregled nastupa hrvatskih judoka na EP U23 u subotu 14.11.:

Maja Blagojević – Ekaterina Lialina (RUS) (do 63 kg)
Buga Kovač – Sarai Padilla Guerrero (ESP) / Laura Juahiainen (FIN) (do 63 kg)
Dominik Družeta – Dorin Gotonogoa (MDA) (do 81 kg)

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷