FIGHT!
FIGHT!
Je li pokradena?

Ana Zaninović izgubila nakon čudnih sudačkih odluka!

I druga sestra Zaninović je izašla na tatami, no nije bila uspješna u kategoriji do 57 kilograma.

Ana Zaninović, aktualna svjetska prvakinja u kategoriji do 53 kilograma nije uspjela proći prvu suparnicu u olimpijskoj kategoriji do 57 kg. Izgubila je od Japanke Mayu Hamada u dramatičnom meču s 14:11 i tako ostala gotovo bez šanse za medalju. Do repesaža može doći jedino ako Japanka uđe u finale, što je malo vjerojatno jer su u tom dijelu ždrijeba puno jače protivnice.

Hamada je bila bolja u prvoj rundi (6:3), Ana u drugoj (6:2), a u treću je ušla s bodom prednosti. Nažalost, Japanka je preokrenula i slavila u kontroverznoj završnici.

Bila je to čudna borba u kojoj su suci sve loše odluke donosili na štetu hrvatske predstavnice. Posljednju, najkontroverzniju donijeli su nakon isteka vremena. Već je upisan rezultat 14:14 nakon što je Ana zadala udarac u glavu Japanke u posljednjoj sekundi.

Tada je japanski trener uložio prigovor i suci su prihvatili njegovu tezu kako je udarac plasiran nakon isteka vremena. Hrvatski izbornik Toni Tomas bio je bijesan, no nije pomoglo. Njegov prigovor iz prve runde nije priznat, a Japancu su prošla oba.

Treba reći i kako se Ana borila u kategoriji u kojoj su suparnice stigle većinom iz viših težinskih kategorija, no ipak smo očekivali prolazak prve prepreke.

Šteta što je Ana zaustavljena već ujutro za razliku od sestre Lucije od koje se možda manje očekivala medalja.