Misimović: Još je uvijek sve u našim rukama

Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac i najbolji asistent njemačke Bundeslige Zvjezdan Misimović tvrdi da spoznaja kako će ih trener Felix Magath krajem sezone napustiti ne bi trebala uvjetovati raspad momčadi.

Wolfsburg je prosuo svoju prednost. U utakmici 31. kola njemačkog prvenstva u Stuttgartu istoimeni je domaćin nanio uvjerljiv (4-1) poraz vodećoj momčadi ljestvice, koju je s četiri pogotka 'potopio' sjajni Mario Gomez.

'Od prve smo minute igrali loše, a to se vodećoj momčadi ljestvice ne smije dogoditi. Sve ono što nas kroz sezonu prikazuje u dobrom svjetlu u Stuttgartu nismo pokazali, svih 90 minuta igrali smo podređenu ulogu bez trunke agresivnosti. Odigrali smo taj dvoboj kao da nam ništa ne donosi,' iskreno je opisao Misimović poraz svoje momčadi odbacivši pritom tvrdnju da je podbacila zbog saznanja da će sljedeće sezone ostati bez trenera koji ih uspješno vodi.

'Ne stoji Magath na terenu, već mi. Nije on ništa pogriješio i nemamo se pravo na to izvlačiti. Za poraz nisu krivi on, teren, vrućina ili netko drugi, već samo mi. Mi smo isključivi krivci za poraz jer smo loše odigrali.'

Misimović je odigrao tek 37 minuta utakmice nakon čega ga je na travnjaku zamijenio Dejagah.

'Osjetio sam bol u stopalu i zato sam izašao iz igre. Nadam se da je samo ogrebotina koja je uvjetovala nateknutost poplavljelog stopala. Bol je bila prejaka.'

Unatoč porazu Wolfsburg je zadržao vodeće mjesto u Bundesligi, premda je sada drugoplasirani minhenski Bayern bodovno (oba kluba sakupila su 60 bodova) izjednačen s njima.

'Još je uvijek sve u našima rukama, ali ne smijemo si više dozvoliti ovakve izvedbe. Očekujem našu dobru igru protiv dortmundske Borussije. Time bismo ovo bacili u zaborav.'

Mediji špekuliraju da će Misimović krajem sezone napustiti Wolfsburg i otisnuti se prema Bremenu, gdje bi trebao potpisati ugovor s Werderom.

'Profesionalac sam, stoga će špekulacija oko moje budućnosti uvijek biti. Imam ugovor do 2012. godine i još dosta posla u sljedeća dva tjedna. Što će se dogoditi nakon toga, vidjet ćemo,' zaključio je Misimović, kojem nedostaju dvije asistencije da izjednači rekord Bundeslige kojeg je u sezoni 1994/95 postavio tadašnji igrač bremenskog Werdera Andreas Herzog.