Maradona debitirao pobjedom

Novi argentinski izbornik, kontroverzni Diego Maradona, debitirao je pobjedom nad Škotskom od 1:0 na Hampden Parku u Glasgowu.

Zanimljivo je to što je na tom istom Hampden Parku 2. lipnja 1979. 'Mali zeleni' postigao svoj prvi seniorski pogodak za Argentinu koja je i tada slavila 3:1, pa će ga za taj stadion definitivno cijeli život vezati lijepe uspomene.

Utakmicu je već u 8. minuti riješilo krilo Atletico Madrida Maxi Rodriguez, a iako su 'Gaučosi' igrali dobro i disciplinirano, pretjerano atraktivnog nogometa u Glasgowu nije bilo.

'Bilo je to jedno lijepo iskustvo i bio sam vrlo opušten. Igrali smo brilijantno prvih 25 minuta i postigli pogodak, ali nikako nismo mogli napraviti neke polušanse. loptu smo davali prelako, ali kako ni Škotska nije mogla zabiti, zaslužili smo pobjedu', kazao je Maradona nakon utakmice.

Ukrajina je u Dnjipropetrovsku pobijedila Norvešku 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Jevgen Seleznov u 26. minuti s bijele točke.

Norveška je od 50. minute igrala bez isključenog Johna Arne Riisea. Ukrajinci su nastupili bez svog najboljeg igrača Andrija ševčenka, a nije bilo niti Andreja Voronjina koji je u 'ratu' s izbornikom Oleksijem Mihajličenkom.

Bjelorusija je pak na Cipru izgubila 1:2. Pogotke za Cipar postigli su Christofi u 29. i Avraam u 48. minuti, dok je pogodak za goste postigao Kovel u 55. minuti utakmice.