Manchester u finalu Liga kupa

Nakon poraza u prvom susretu od 1:0, pobjedom u uzvratu protiv Derby Countyja 4:2 nogometaši Manchestera plasirali su se u finale engleskog Liga kupa.

Nakon iznenađujećeg poraza u prvom susretu, Manchester je uspio anulirati prednost gostiju i s ukupnih 4-3 prošao u finale gdje čeka boljeg iz dvoboja Tottenhama i Burnleyja. Tottenham ima prednost od 4-1 iz prvog susreta.

Činilo se kako će Manchester bez većih muka osigurati finale jer su već nakon 34 minute imali prednost od 3-0, a pogotke su postizali redom Nani, O'Shea i Tevez.

Taj je rezultat na semaforu stajao do 80. minute, a onda su postignuta još tri pogotka u posljednjih 10. Prvo je Giles Barnes s bijele točke smanjio na 3-1, potom je Ronaldo u 89. također iz jedanaesterca povisio na 4-1, da bi Barnes u drugoj minuti sudačke nadoknade sjajno izvedenim slobodnim udarcem postavio konačnih 4-2.