breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Velikih uspjeh Lazarova i društva

Makedonci porazili Ruse i izborili završnicu SP-a!

U odlučujućem susretu skupine C Makedonija je ostvarila ključnu pobjedu protiv Rusije rezultatom 36:30 i tako izborila plasman među 12 najboljih, dok su se ovim porazom Rusi oprostili od borbe za medalje.

Makedonci su nedvojbeno hit Svjetskog prvenstva u Hrvatskoj. Nošeni sjajnim 'Zagrebašem' Kirilom Lazarovim nižu uspjeh za uspjehom: prije nekoliko dana stigli su do senzacionalne pobjede protiv jake Poljske, a u odlučujućem susretu posljednjeg kola skupine C slavili su Makedonci danas i protiv indisponirane Rusije, koja je razočarala na ovom SP-u.

Makedonija je u dvoboju s Rusijom proradila u drugom poluvremenu, kada su prednost od 15:14 s poluvremena višestruko uvećali i u samu su završnicu stigli s velikom prednošću od 5-6 golova razlike, koju su rutinski očuvali do kraja.

Opet je Kiril Lazarov predvodio svoju ekipu s čak 13 postignutih golova, no i njegovi suigrači protiv Rusije su igrali sjajno. Tako su Makedonci izborili nastup u zadarskom Višnjiku, gdje će se boriti za polufinale, dok su slabi Rusi ispali i borit će se s nižerazrednim reprezentacijama za plasman od 13. do 24. mjesta.

Makedonci će s 2 boda ući u završnicu, nakon pobjede protiv Poljske, a koliko će ih imati Nijemci i Poljaci znat će se nakon njihovog međusobnog obračuna koji je također danas na rasporedu.