Svladali PAO i Besiktas

Žorić odličan u pobjedi Unicaje, Tabak prekinuo crni niz

Velik posao obali su košarkaši Unicaje, koje vodi naš Jasmin Repeša, pobjedom u Malagi protiv Panathinaikosa 66-60 u 10. kolu E skupine Lige prvaka. Sjajno je kod domaćina odigrao naš Luka Žorić…

Sa 14 koševa, 9 skokova, te po jednom asistencijom i blokadom, Žorić je zaradio valorizacijski indeks učinka 24, najbolji na utakmici. Pogodio je 7 od 10 lopti za dva poena. Posebno treba naglasiti da je imao 5 skokova u napadu, jedan od njih koji je bio posebno važan u zadnjoj minuti. Nakon toga je Marcus Williams zabio tricu za konačnih 66-60. On je bio i najbolji strijelac utakmice s 22 koša. Pogodio je 5 od 7 trica.

Krunoslav Simon, drugi hrvatski košarkaš Unicaje, postigao je 9 koševa u 32 i po minute igre. Gađao je 1-4 dvice, 2-8 trice i 1-1 slobodna bacanja. Dodao je tri skoka i dvije asistencije.

Kod gostiju je najefikasniji bio Jonas Maciulis sa 15 koševa, a odmah do njega naš Roko Leni Ukić sa 14, uz 5 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu, te dvije izgubljene lopte. Šutirao je 1-5 dvice, 3-6 trice i 3-4 slobodna bacanja.

Unicaja je stigla do pete pobjede u Top 16 fazi, kojom je zadržala nešto bolje izglede za plasman u playoff, iako je najveći dio susreta provela u lovu na prednost gostiju. No, zadnju četvrtinu je Repešina momčad dobila s 22-7. Iako Panathinaikos ima pobjedu više (6-4 u Top 16 fazi), Unicaja je pobjedom od šest koševa razlike nadmašila pobjedu grčkog sastava iz prvog međusobnog ogleda u Ateni od 5 koševa razlike, što bi na kraju moglo biti važno.

Momčad Caje Laboral, koju vodi hrvatski stručnjak Žan Tabak, slavila je na gostovanju kod Beşiktaşa 83-73 u F skupini, čime je stigla do pete pobjede, dok je turski sastav pretrpio i deseti uzastopni poraz u Top 16 fazi.

U domaćem sastavu je naš Damir Markota postigao 13 koševa u 25 minuta igre, uz dva skoka, dvije asistencije, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte. Gostujuću momčad predvodio je Andres Nocioni s 22 koša.

Tabakova momčad je drugi krug započela s četiri pobjede u nizu, nakon toga je pretrpjela pet uzastopnih poraza, ali je ovom pobjedom prekinula tu crnu seriju. (TS)

Euroliga, 10. kolo Top 16 faze:

Skupina E:

Unicaja – Panathinaikos 66-60

Redoslijed: 1. Real Madrid 9-1, 2. Anadolu Efes 8-2, 3. CSKA 7-3, 4. Panathinaikos 6-4, 5. Unicaja 5-5, 6. Žalgiris 4-6, 7. Alba Berlin 1-9, 8. Brose Baskets 0-10

skupina F:

Himki – Montepaschi 78-71

Beşiktaş – Caja Laboral 73-83

Redoslijed: 1. Barcelona 9-1, 2. Montepaschi 7-3, 3. Himki 6-4, 4. Olympiacos 6-4, 5. Maccabi 5-5, 6. Caja Laboral 5-5, 7. Fenerbahçe 2-8, 8. Beşiktaş 0-10