Euroliga

Žalgirisu pobjeda u završnici, samozatajni Planinić

Košarkaši Žalgirisa došli su u samoj završnici do pobjede 73-71 protiv Armani Milana, u domaćem ogledu 7. kola skupine B Eurolige...

Justin Dentmon je četiri sekunde prije kraja pogodio težak šut za pobjedu, dok su gosti u posljednjem napadu propustili šansu za uspjehom. S 15 poena je spomenuti Dentmon bio prvi strijelac kod pobjednika, dok je sjajan na drugoj strani, ali uzalud, bio Keith Langford s 29 poena, šest skokova i tri asistencije.

Armani Milano sada ima omjer 4-3, baš kao i Anadolu Efes koji je doma vrlo lako svladao posljednjeplasirani Strasbourg 88-65. Hrvatski košarkaš Zoran Planinić je igrao 14 minuta za klub iz Istanbula, te je ubacio četiri poena uz četiri asistencije, jedan skok, dvije osvojene i tri izgubljene lopte. Gađao je 2-2 za dva poena, 0-1 za tri i 0-2 za jedan. Stanko Barać nije nastupio.

U skupini C je moskovski CSKA u završnici slomio Budiveljnik i slavio na kraju s uvjerljivih 82-74 na tom gostovanju. Moskovljani su na omjeru 5-2, a u nastavku večeri se igra veliki derbi skupine: Fenerbahçe gostuje kod Barcelone. (TS)

Euroliga, 7. kolo:

skupina A:

Budiveljnik - CSKA Moskva 74-82

Barcelona - Fenerbahçe (kasnije)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 6-0 (-1), 2. CSKA Moskva 5-2, 3. Barcelona 4-2 (-1), 4. Nanterre 3-4, 5. Budiveljnik 1-6, 6. Partizan 1-6.

skupina B:

Žalgiris - Armani Milano 73-71

Anadolu Efes - Strasbourg 88-65

Redoslijed: 1. Real Madrid 7-0, 2. Armani Milano 4-3, 3. Anadolu Efes 4-3, 4. Žalgiris 3-4, 5. Brose Baskets 2-5, 6. Strasbourg 1-6.