ABA liga

Zadarski tornado prohujao Domom sportova: Cedevita popila novi šamar!

Nakon posrtanja kod Partizana i Cibone, zadarski košarkaši iščupali su vrijedne bodove u gostima s Cedevitom.

Sjajna partija na otvaranju ABA lige i oteti bodovi od strane Partizana u Pioniru (cirkus u režiji Dule Vujoševića) kao da su dali krila zadarskim košarkašima. Za klub simbol grada košarke godinama je u svim relevantnijim natjecanjima vrijedila ona da se bodova odreknu čim prijeđu Maslenicu.

Međutim, ove sezone tradicionalno agresivni Zadar podigao je voljni moment na viši nivo, prvenstveno zahvaljujući novom treneru Anti Nazoru. Zadrani su namučili i Partizan i Cibonu protekle nedjelje, da bi im se ove ratnički pristup na gostovanjima sasvim vratio.

U dvojci Doma sportova ispili su Cedevitu, i to kako - furioznom obranom u kojoj su igrače Bože Maljkovića u prvoj četvrtini sveli na samo 14 poena, pa onda još toliko i u drugoj dionici utakmice. Kad je na poluvremenu svijetlilo 28:44, bilo je jasno da će umorni Zagrepčani (u petak gostovali u Istanbulu) teško okrenuti utakmicu. Krajem treće četvrtine u jednom je trenutku bilo ogromnih +28 za Zadar i tu je bilo jasno da je priči kraj. Sedam poena viška koje je Cedevita stvorila u zadnjoj utakmici bilo je tek kozmetičke naravi - počelo je zadarsko slavlje na Trešnjevci.

"Vjerujem u ovu momčad otkako sam je preuzeo, znao sam da ćemo kad tad izaći na pobjednički kolosijek. Pobjeda je stigla u najboljem mogućem trenutku, sad se utakmicama koje dolaze možemo u potpunosti posvetiti bez imalo stresa. Naravno, računali smo na Cedevitin umor", priznao je Ante Nazor.

Njegov kolega Božo Maljković mogao je tek čestitati Zadranima: "Dominirali su u svakom segmentu utakmice, skoku, asistencijama, čak i mentalno. Vidjelo se da su se odlično pripremili za utakmicu. Uostalom, imali su sedam dana, za razliku od nas. Najavio sam da ću rotirati mnogo ove sezone zbog iznimno teškog rasporeda, ali neki moji igrači očito nisu spremni za veću minutažu", rekao je Maljković, a prenosi službena stranica ABA lige.

Zadrane je do pobjede vodio Delaš s 18 koševa (trice 4/6), a dvoznamenkasti su bili i Allen (12), Travis (13) i Kaštropil (13). U redovima Cedevite Bilan i Green imali su po 14 ubačaja. Premalo za nabrijane goste.

Zadranima je ovo druga pobjeda u sezoni, a Zagrepčanima drugi poraz, kojim su ostali iza vodećeg dvojca Partizan-Igokea.