Šteta velika...

Zadar promašio šut za pobjedu kod Igokee

Zadranima je u grčevitoj borbi za ostanak važna baš svaka utakmica do kraja nadmetanja u regionalnoj ligi.

U susretu 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u nedjelju poražen od Igokee u Aleksandrovcu sa 77:78 (24:19, 18:15,17:22, 19:21).

Igokea je vodila od početka i na poluvremenu vodi sa 42:34. No, treću četvrtinu dobija Zadar sa 22:17 i dolazi na tri razlike (59:56).

U 36 minuti susreta Zadar dolazi na jedan razlike (70:69) i u tijesnoj završnici deset sekundi prije kraja izjednačuje na 77:77 nakon što je Mislav Brzoja bio precizan dva puta s linije slobodnih bacanja.

Igokea nakon toga zove minutu odmora, Jakov Vladović radi prekršaj na Blažu Mahkoviću koji onda pogađa jedno slobodno bacanje za 78:77 za Igokeu. Na samom kraju utakmice Maj Kovačević promašuje tricu za Zadar.

Najbolji strijelac Zadra bio je Ivan Marinković sa 15 pogodaka, dok je Boris Barać ubacio 14. Igokeu su predvodili Strahinja Mićović sa 19 koševa i James Arthur Robinson sa 18 pogodaka.