Zadar poražen u Višnjiku od Benettona

Košarkaši Zadara upisali su i drugi poraz u J skupini drugog kruga Eurokupa. Nakon što su u Turskoj izgubili od Turk Telekoma 82:89, Zadrani su u dvorani Krešimir Čosić na Višnjiku pred 3.500 gledatelja izgubili od talijanskog Benettona 76:84.

Talijanski sastav je daleko bolje otvorio utakmicu, imao je vodstvo 5:0, a potom i 8:2. U petoj minuti gosti su imali i deset koševa viška (16:6), a najveća prednost koju su imali tijekom prve četvrtine je iznosila 12 koševa viška. U drugoj četvrtini gledali smo istu sliku, a u 13. minuti Benetton je imao i 15 koševa prednostia (37:22).

Zadrani su se počeli buditi tek u trećoj dionici koju su dobili 23:14, a potpuni preokret se dogodio početkom posljednje dionice kada je Zadar poveo 69:68. Nažalost, Talijani rade seriju 10:2 i bježe na plus osam (78:71) što su uspjeli sačuvati do kraja.

Najbolji igrači u zadarskim redovima bili su Todor Gečevski (24 koša i 3 skoka), Hrvoje Perić (13) i Damir Rančić (11), dok su goste predvodili Neal Garay (23) i naš Sandro Nicević (17 koševa, 3 skoka).

U drugom dvoboju iz skupine Uniks je pobijedio Turk Telekom 72:57 uz 20 koševa Krešimira Lončara i osam koševa Marka Popovića.

Na ljestvici vodi Benetton sa dvije pobjede, Uniks i Turk Telekom imaju pobjedu i poraz, a na začelju je Zadar s dva poraza.