Zadar iznenadio bogate Ruse i otvorio put prema Top 8

Košarkaši Zadra šokirali su ruski Uniks u dvoboju 4. kola skupine J drugog kruga Eurocupa na gostovanju u Kazanu tijesnom pobjedom 71-69. Za domaće su odlično igrali naši reprezentativci Lončar i Popović, a ovaj potonji je i nehotice pomogao svom bivšem klubu promašivši tricu u zadnjoj sekindi.

Najefikasniji u sastavu Zadra bili su Hrvoje Perić sa 16 i Todor Gečevski sa 14 koševa, dok su Uniks predvodili hrvatski reprezentativci Krešimir Lončar sa 17 i Marko Popović sa 11 ubačaja.

Zadrani su tri minute prije kraja vodili sa 66-58, ali tada su Lončar i Popović svojim tricama smanjili na samo 66-64. Nakon što su Rančić i Macura iz slobodnih bacanja povisili na 69-64, Lončar je pogodio novu tricu, a Popović je u posljednjoj minuti izjednačio na 69-69.

Pobjednički koš za Zadar postigao je Rok Stipčević, a u posljednjem napadu na utakmici Popović je promašio tricu kojom je mogao donijeti pobjedu Uniksu.

Nakon četiri kola Zadar ima dvije pobjede i dva poraza, a Uniks pobjedu i tri poraza.
U drugom dvoboju ove skupine kasnije igraju Benetton, koji zasada ima tri pobjede bez poraza, i Turko Telekom, koji ima pobjedu i dva poraza.

Na završni turnir osam momčadi plasirat će se po dva prvoplasirana sastava iz svake skupine, a Zadar će u sljedećem kolu 3. ožujka na svom parketu dočekati Turk Telekom.