Zadar bolji od Partizana u paklu Višnjika

Košarkaši Zadra napravili su veliki korak ka osiguranju nastupa na Final Fouru regionalne NLB lige svladavši u svojoj dvorani 'Krešimir Ćosić' vodeći Partizan. Cibona je pak nakon novog poraza sve dalje od završnog turnira.

Košarkaši Zadra ostvarili su 12. pobjedu ove sezone. U 17. kolu NLB lige protiv Partizana su slavili 74-65 nošeni fantastičnom publikom na parketu dvorane Krešimir Ćosić. Zadrani su prednost iz prve četvrtine od pet koševa (19-14) uspijevali kontolirati do samoga kraja i na kraju obranili domaći parket i nanijeli Partizanu tek drugi poraz u sezoni.

Najefikasniji u redovima Zadra bio je Tomislav Ružić s 18 koševa (šut za dva 8/16) i pet skokova, a kvalitetnu pomoć imao je u Maliku Dixonu (16 koševa i 5 asistencija) i Juliusu Johnsonu (10 koševa i 5 skokova). Jere Macura i Dejan Ivanov ubacili su po devet koševa. Kod Partizana je najefikasniji bio Uroš Tripković s 21 košem.

U jednom trenutku utakmica je skoro prekinuta radi bacanja predmeta u teren.

Cibona je u Podgorici od Budućnosti doživjela šesti poraz ove sezone rezultatom 82-74. Iako je Cibona nakon prve četvrtine imala čak 11 koševa viška (25-14), sve ostale dionice igre je izgubila, drugu s devet, treću s tri, a posljednju sa sedam koševa razlike, što je naravno uvjetovalo konačan poraz.

Presudnim su se na kraju pokazale izgubljene lopte, kojih je zagrebačka momčad imala čak 20, jedanaest više od Budućnosti, a prednjačili su Davor Kus i Earl Calloway s četiri.
Uvjerljivo najbolji igrač Cibone bio je Alan Anderson s 30 postignutih koševa (šut za dva 13/18) i 12 skokova, ali kvalitetnu pratnju nije imao u suigračima jer su dvoznamenkasti bili još samo Kus s 13 i Homan s 12 koševa.