NBA liga

Warriorsi još nisu osigurali playoff: Denver slavio šutem u zadnjoj sekundi

Kenneth Faried ubacio je u zadnjoj sekundi šut preko ruke Draymonda Greena za gostujuću pobjedu Denver Nuggetsa kod Golden State Warriorsa 100-99…

Warriorsi će, tako, morati pričekati barem još jednu utakmicu kako bi osigurali svoje mjesto u doigravanju. U ovoj utakmici to nisu uspjeli učiniti, iako su vodili s 20 koševa razlike u prvom poluvremenu.

Nuggetsi su dobili obje utakmice ove sezone kod Golden Statea. Odličnu utakmicu odigrao je Timofey Mozgov koji je uhvatio čak 29 lopti, što mu je najbolji učinak karijere po broju skokova, te je postigao 23 koša, čime je izjednačio najbolji učinak karijere po broju postignutih koševa. Kenneth Faried je postigao 18 koševa uz 17 skokova. Stephen Curry je predvodio domaćine s 24 koša, 7 skokova i 6 asistencija.

San Antonio Spursi slavili su u gostima kod Dallasa 109-100, čime su postali 13. momčad u povijesti NBA lige s 30 gostujućih pobjeda u sezoni. Patty Mills zauzeo je mjesto ozlijeđenog Tony Parkera koji nije igrao, te je s 26 koševa bio najbolji strijelac kod San Antonija. Ubacio je 11 poena u trećoj četvrtini, u kojoj je vodeći sastav Zapada pretvorio zaostatak od dva koša u prednost od 11 koševa. Tim Duncan je dodao 20 koševa i 15 skokova, a Kawhi Leonard 16 koševa i 16 skokova (rekord karijere u skokovima). Monta Ellis postigao je 24 koševa za Dallas, Dirk Nowitzki je dodao 19. (TS)

NBA liga, petak:

Dallas – San Antonio 100-109 (Ellis 24k, Nowitzki 19k, 6s / Mills 26k, 6a, Duncan 20k, 15s)

Golden State – Denver 99-100 (Curry 24k, 7s, 6a, Thompson 21k / Mozgov 23k, 29s, Foye 20k, 7s, 7am Faried 18k, 17s)

9. Memphis Grizzlies 46-32

10. Minnesota Timberwolves 39-39 º

11. Denver Nuggets 35-44 º

12. New Orleans Pelicans 32-46 °

13. Sacramento Kings 27-52 °

14. LA Lakers 25-53 °

15. Utah Jazz 24-54 °