Philadelphia 76ers iznenadili su Orlando Magic šutom u zadnjoj sekundi što im je donijelo pobjedu od 96:94 i vodstvo 2:1 u doigravanju...

Thaddeus Young izigrao je najboljeg obrambenog igrača NBA Dwighta Howarda i polaganjem dvije sekunde prije kraja doveo 76erse do vodstva od 2:1 u doigravanju.

Howard je ubacio 36 koševa za Orlando uz 11 skokova. Andre Miller je za 76erse zabio 24 koša uz devet skokova. Četvrta utakmica igra se sutra u Orlandu.

U međuvremenu je u Detroitu sjajni LeBron James pomogao Cleveland Cavaliersima da gurnu Detroit Pistons do ruba eliminacije iz doigravanja pobjedom od 79:68.

James je zabio 11 koševa od ukupno 25 u četvrtoj četvrtini i tako doveo Cavalierse do vodstva 3:0 u doigravanju, što sutra već imaju priliku pretvoriti u konačnih 4:0. James je imao i 11 skokova i devet asistencija, dok mu se Joe Smith pridružio s 19 pogodaka i 10 skokova. Richard Hamilton je predvodio Pistonse s 15 pogodaka.

Houston Rockets su poveli s 2:1 pobijedivši u utakmici doigravanja Zapadne konferencije Portland Trail Blazerse 86:83. Rocketse su predvodili Luis Scola s 19 pogodaka i Shane Battier sa 16.

Blazersi su gubili 11 pogodaka u zadnjoj četvrtini i zahvaljujući tri trice u zadnjih 23 sekunde približili su se Rocketsima na 81:80. Portlandov Brandon Roy je zabio samo 19 pogodaka.