Rudež nije igrao

VIDEO Vrlo dobri Bogdanović i Hezonja: Pobjeda Orlanda, poraz Netsa

Orlando Magic je sinoć u gostima slavio kod Philadelhia 76ersa, a Mario Hezonja je pobjedi pridonio sa 11 koševa, dok je Bojan Bogdanović u još jednom porazu Brooklyn Netsa, i to od Milwaukee Bucksa, zabio 13 koševa.

Orlando, koji je sa 105-97 pobijedio Philadelphiju, predvodili su Evan Fournier sa 17 koševa i Elfrid Payton sa 20, a Mario Hezonja je u 12:29 minuta koliko je proveo na terenu uz 11 koševa dodao i dva skoka.

Victor Oladipo je utakmicu završio sa 15 pogodaka, a Dewayne Dedmon sa 12 uz devet skokova i tri bloka. Kod 76ersa, koji do sada nisu upisali ni jednu pobjedu, najučinkovitiji je bio Isaiah Canaan sa 23 postignuta pogotka, a Jahlil Okafor je dodao 19.

Gubeći 15 koševa na sredini treće četvrtine, Philadelphia (0-6) je došla na 85-83 zahvaljujući šestoj trici Canaana 6:54 minuta prije kraja. No Payton je tada pomogao Magicu da utakmicu zatvori sa serijom od osam pogodaka u zadnjih tri i pol minute.

I Brooklyn Netsi su sinoć ostali bez pobjede. Sinoć su ih sa 94-86 pobijedili Milwaukee Bucksi, a Bojan Bogdanović koji je odigrao 24:16 minuta je uz 13 pogodaka upisao još i skok i asistenciju.

Buckse je predviodio Greg Monroe sa 20 koševa i osam skokova. Jerryd Bayless je dodao 19 koševa i 10 asistencija, a Khris Middleton 14 koševa i devet skokova. Milwaukee (4-3) sada ima četiri pobjede zaredom, prvi put od sezone 1976./77.

Kod Brooklyna (0-7) je najviše zabio Brook Lopez - 20 koševa- ali on nije igrao zadnju četvrtinu zbog bolova u stopalu. Thaddeus Young je ubacio 18 koševa i 13 skokova za Netse, koji su od Bucksa izgubili i u ponedjeljak.

Minnesota Timberwolves su nakon produžetka sa 102-93 slavili protiv Chicago Bullsa, a do pobejde ih je odveo Andrew Wiggins sa 31 pogotkom. Damjan Rudež nije igrao. Karl-Anthony Towns je zabio 17 koševa, 13 skokova i četiri bloka za Minnesotu kojoj je ovo drugi uzastopni poraz.

Timberwolvesi su nadigrali Bullse sa 9-0 u produžetku i ovo je prvi put u povijesti kluba da Chicago nije zabio ni jedan koš u produžetku.

Pau Gasol
je postigao 21 pogodak uz 14 skokova za Chicago, a Tony Snell 14. Bullsi su imali šut iz igre 35.5 posto (33 odr 93) i Timberwolvesi su ih nadskakali sa 58-50. Chicago je opromašio svih devet šuteva u produžetku.

45 koševa Hardena

Houston Rocketsi su nakon tri uzastopna poraza na početku sezone, stigli do četvrte pobjede zaredom i to nad Los Angeles Clippersima koje su svladali sa 109-105, a predvodio ih je James Harden sa 46 pogodaka.

To mu je druga utakmica zaredom u kojoj mu je učinak veći od 40 koševa. Marcus Thornton je dodao 16 pogodaka, a Dwight Howard 20 uz 20 skokova za Rocketse. Blake Griffin je zabio 35 koševa uz 11 skokova za Clipperse koji su igrali bez Chrisa Paula. Redick je ubacio 19 koševam a DeAndre Jordan 11 uz 14 skokova za Clipperse.