warriorsi gaze!

Velika utakmica Bogdanovića: Učinkom sezone slomio Hardena i Rocketse

Bojan Bogdanović odigrao je možda i najbolju utakmicu NBA karijere! U prvoj pobjedi Brooklyn Netsa u novoj sezoni Bogdanović je upisao 22 poena, devet skokova i tri asistencije...

Bila je to sjajna izvedba hrvatskog reprezentativca na gostovanju kod Houston Rocketsa, koje su Netsi savladali 106:98. Bogdanović je utakmicu prelomio u samoj završnici mini-serijom 5:0, no ono što još više impresionira je sloboda kojom je šutirao. Ispalio je čak 20 lopti, od čega samo pet za tri poena. Ubacio je 10 lopti (50 posto šuta iz igre), te je upisao tri napadačka skoka, šest obrambenih i tri asistencije. Odličan učinak Bogdanovića!

U momčadi Brooklyna pripomogli su i Joe Johnson sa 16 poena, sedam skokova i 10 asistencija, Brook Lopez s 14 koševa i 12 skokova, te Shane Larkin s 15 poena i osam skokova. Houston je predvodio Dwight Howard s 20 koševa i 17 skokova, dok je James Harden podbacio s 23 poena, ali uz šut 8-22 (3-10 za tricu).

Spomenimo i da je Brooklyn vodio na poluvremenu sa šest poena razlike, ali i da je u posljednjoj četvrtini gubio s pet (87:82).

Drugi hrvatski reprezentativac Mario Hezonja nije se previše proslavio u utakmici protiv LA Lakersa, koju je njegov Orlando Magic dobio rezultatom 101:99. Hezonja je na parketu proveo 19 minuta, te je upisao sedam poena (1-4 šut iz ugre, 4-4 s crte slobodnog bacanja), dva skokva i blokadu što nije nezamarivo za igrača koji igra na poziciji šutera.

Četvrtu pobjedu sezone Magicu je priuštio povratnik u sastav Nikola Vučević, koji je u 1.5 sekundi koliko je Orlando imao za zadnji napad pogodio preko svog čuvara za pobjedu. Bio mu je to 18. poen na susretu, a uz to je upisao pet skokova. Najbolji strijelac susreta bio je Shabazz Napier s 22 koša.

Golden State Warriorsi su i sinoć ostali neporaženi, a ovako dobro sezonu nisu počeli u zadnjih 55 godina.

Stephen Curry je zabio 28 koševa, a Andre Iguodala 20 i Warriorsi su izjednačili svoj niz od 9-0 na početku sezone iz 1960./61. slaveći sa 100-84 nad Memphis Grizzliesima. Harrison Barnes je dodao 19 košebva za Golden State. U prvoj utakmici ove sezone 2. studenog između ove dvije momčadi Golden State je porazio Memphis sa 119-69, što je najgori poraz u povijesti Grizzliesa. Kod njih je najbolji bio Marc Gasol sa 26 postignuta pogotka, dok je Zach Randolph ubacio 19, a Tony Allen 15.

Memphis je gubio 15 koševa u prvom poluvremenu, ali se vratio u igru u drugom kada je Randolph zabio 12 koševa u trećoj četvrtini i tako odveo Memphis na 57:56. Memphis je pokušavao ostati blizu u zadnjoj četvrtini, ali uzastopne trice od Thompsona i Greena odveli su Golden State do vodstva od 86:71 šest i pol minuta do kraja.

Cody Zeller je nakon promašena dva slobodna bacanja 28 sekundi do kraja pogodio polaganje 0.6 sekundi do kraja i odveo Charlotte Hornetse do pobjede od 95:93 nad New York Knicksima. Nicolas Batum je predvodio Hornetse sa 24 postignuta pogotka, a Jeremy Lin je ubacio 17 koševa. Kod New Yorka najbolji je bio Carmelo Anthony sa 29 koševa, dok je Aaron Afflalo dodao 12. Knicksi su vodili 49:47 na poluvremenu prije nego se Anthony počeo zagrijavati. Zabio je 15 koševaiz igre u trećoj četvrtini i Knicksi su došli do dvoznamenkastog vodstva. Ali je tada Charlottin Jeremy duo - Lamb i Lin - doveo Hornetse do izjednačenja na 82:82 nešto više od osam minuta do kraja. Lamb je utakmicu završio sa 14 pogodaka.

Toronto Raptorsi su prekinuli niz od tri poraza svladavši sinoć Phialdelphia 76erse sa 119:103. Kyle Lowry je za pobjedu zabio 23 koša, a Luis Scola 21. Sixersima je ovo osmi poraz zaredom ove sezone. Raptorsi su na poluvreemnu vodili 63-57, a u trećoj četvrtini su izgradili prednost od čak 20 koševa. Kod Philadelphije najučinkovitiji je bio Jahlil Okafor sa 26 pogodaka i sedam skokova, a Jerami Grant je ubacio 12 koševa uz deset skokova.

Paul George je upisavši double-double - 26 pogodaka i deset skokova - predvodio Indiana Pacerse u pobjedi od 102-91 nad Boston Celticsima. C.J. Miles je zabio 17, a Monta Ellis 13 za Pacerse kojima je ovo peta pobjeda u šest utakmica.

Najbolji strijelac Bostona bio je Evan Turner sa 20 koševa, dok je Isaiah Thomas ubacio 14, a Jared Sullinger 11 uz 11 skokova.

Atlanta Hawksi su sinoć sa 106-98 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Al Horford je zabio 26 koševa. Nakon što su gubili 12 koševa u prvom poluvremenu, Hawksi su se izvukli. Horford je pogodio četiri trica iz šest pokušaja, za pobjedu, a Paul Millsap je pobjedi pridonio sa 19 pogodaka i 16 skokova. Kod New Orleansa najbolji je bio Eric Gordon sa 26 koševa.

Chris Paul je utakmicu protiv Dallasa (Poraz 118:108) završio sa 11 asistencija i tako je premašio brojku od 7.000 asistencija u karijeri . On je postao 15. igrač kojem je to uspjelo. Nowitzki je prestigao svog bivšeg suigrača Shawna Mariona na 15. mjestu po broju skokova. Sinoć je upisao 11 skokova za Dallas i došao do ukupne brojke od 10.111 u karijeri.