Korak od playoffa

VIDEO Velika partija Bojana Bogdanovića u pobjedi Netsa

Brooklyn Netsi napravili su veliki korak prema doigravanju NBA lige nakon što su na svom parketu razbili peti sastav Istoka Washington Wizards uz fenomenalnu partiju hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića...

Netsi su slavili sa 117:80, a Bogdanović je pritom, za 30 minuta na parketu, ubacio 22 poena uz učinak 6-6 iza linije za tri poena! Pogađao je iz svih pozicija izvana, no zato mu je ubačaj za dva poena bio prilično skroman (1-6). Bogdanović je svom učinku dodao i tri skoka, te dvije asistencije i ukradenu loptu.

Osim Bogdanovića Netse je do velike pobjede predvodio Brook Lopez sa 26 poena i 9 skokova.

Tri utakmice do kraja regularnog dijela sezone Brooklyn drži posljednje, osmo mjesto Istočne konferencije koje vodi u doigravanje. Loša vijest za Netse bila je tijesna pobjeda Indiana Pacersa i iznenađujuće slavlje Bostona kod Cleveland Cavaliersa.

Indiana je slavila kod Detroita 107:103, a susret je prelomila u samoj završnici kvalitetnom obranom i slobodnim bacanjima koje je vrlo dobro pogađao George Hill. S obzirom da se u postavu Pacersa vratio Paul George, naš Damjan Rudež pao je u drugi plan, pa je tako noćas ostao bez minutaže. Indianu su do pobjede predvodili Rodney Stuckey i C.J. Miles sa po 24 poena.

Iznimno zanimljive utakmice igrane su i u Orlandu, Houstonu, Denver i Salt Lake Cityju.

Toronto Raptorsi pokazali su na gostovanju kod Orlanda koliko im znači treće mjesto Istoka koje trenutno grčevito drže ispred Chicago Bullsa. Magic je malo više od dvije minute prije kraja ima prednost 94:90, a samo 13 sekundi prije zvuka sirene 99:98. Međutim 4 sekunde bile su dovoljne da Toronto odigra uigranu akciju i da Louis Williams ubaci tricu za pobjedu. Sjajni DeMar DeRozan predvodio je Raptorse do pobjede s 29 poena.

San Antonio Spursi slavili su po drugi put u svega tri dana protiv Houston Rocketsa, ovog puta u gostima 104:103, čime su preuzeli treće mjesto na Zapadnoj konferenciji. Houston je u prvom poluvremenu imao i 13 poena prednosti, no Spursi su u nastavku to preokrenuli i čak imali vodstvo od devet razlike.

Houston se uspio u završnici vratiti, te je tricom Jamesa Harden 30 sekundi prije kraja smanjio na 104:103. Spursi su izgubili loptu u idućem napadu i Harden je imao priliku u potpunosti istaknuti svoju kandidaturu za MVP-ja. Međutim, najbolji igrač susreta Tim Duncan rekao je "NE" 'zaljepivši' blokadu pri pokušaju polaganja. Duncan je susret završio s 29 poena, 10 skokova i tri blokade!

San Antonio je sada treći na Zapadu sa pola utakmice zaostatka za Memphisom koji ima i utakmicu manje. Moglo je biti i drugačije da je Gordon Hayward bio malo precizniji s linije slobodnog bacanja u završnici susreta protiv Grizzliesa. Memphis je vodio 89:86 kada je 0.1 sekundi prije kraja Marc Gasol napravio prekršaj pri šutu Haywarda za tri poena. Pogodio je prva dva i promašio treće za produžetak.

Utrka za osmo mjesto na Zapadu također je stigla do usijanja. New Orleans i Oklahoma City slavili su u svojim utakmicama noćas, te su ostali izjednačeni u omjeru pobjeda i poraza, no New Orleans ima bolji međusobni omjer i zato u ovom trenutku drži tu osmu poziciju.

Oklahoma City - Sacramento Kings 116-103

Denver - Dallas 143-144 (dva produžetka)

14. LA Lakers 26,6 79 21 58 (-)
15. Minnesota 20,2 79 16 63 (-)

NAPOMENA: Plasman u doigravanje osigurat će po osam najboljih ekipa u svakoj konferenciji. Znakom '+' označeni su klubovi koji su već osigurali play-off, a znakom '-' oni koji su ostali bez izgleda za doigravanje