Maskota Hawksa otkazala suradnju

Jastreb Spirit, živa maskota Atlanta Hawksa, prije svake domaće utakmice leti dvoranom kako bi pozdravio navijače i košarkaše i potom se vraća svom dreseru. No, Spirit je jučer očito imao loš predosjećaj jer su Hawksi na kraju izgubili od Miamija 108:93.

Uoči drugog dvoboja doigravanja na Istoku Spirit je umjesto da se vrati dreseru sletio na viseći semafor i ignorirao njegove pozive. Utakmica je već započela kad je ipak odlučio kako mu se više ne da gledati ju sa semafora, pa je napravio nekoliko krugova dvoranom. Na kraju je sletio na ploču koša na koji je napadao Miami

Utakmica je zaustavljena 3 i pol minute nakon početka na inzistiranje košarkaša Hawksa, a na teren je izašao dreser s kavezom i ponovno pozvao Spirita. Buntovni jastreb ovaj je put ipak doletio, a obojica su s terena ispraćeni ovacijama.

Spiritu je očito dobro radilo životinjsko šesto čulo - Hawksi su izgubili 108:93 čime je serija izjednačena na 1:1. Dwyane Wade je zabio33 pogotka za Miami, uključujući i tricu u zadnjim minutama. Daequan Cook je dodao 20 od kojih je bilo čak šest trica, a Jermaine O'Neal 19. Za Hawkse Mike Bibby je ubilježio 18 pogodaka, a Josh Smith 17 i 10 skokova.

Denver Nuggetsi su povećali prednost nad New Orleans Hornetsima porazivši ih 108:93. Chauncey Billups je ubacio 31 koš, Carmelo Anthony 22 uz devet asistencija, a JR 15. David West je zabio 21 koš uz 10 skokova, a Chris Paul 14 koševa i 13 asistencija za New Orleans.

Orlando Magic je porazio Philadelphia 76ers 96:87 ovaj put ne dozvolivši pad igre u zadnjoj četvrtini. Rookie Courtney Lee je za Orlando zabio 24 pogotka, Rashard Lewis i Hedo Turoglu dodali su svaki po 16 pogodaka. Serija je sad izjednačena 1:1.