Najvažniji koš u karijeri...

Sjajni LeBron James doveo je Cleveland Cavalierse do vrlo važne pobjede nad Orlandom u finalu doigravanja Istoka. Vjerojatno najvažniji i najveći koš u karijeri LeBron je zabio sa zvukom sirene i izjednačio seriju na 1-1.

Orlandov Turčin Hidayet Turkoglu zabio je skok-šut preko Saše Pavlovića sekundu prije kraja utakmice za 95-93 vodstvo. Nakon minute odmora Mo Williams je izveo loptu sa strane. James se kretanjem pred košem oslobodio pratnje Turkoglua, otvorio se za dodavanje na trici po sredini terena, te je u istoj kretnji primio loptu, bacio se unatrag i iz okreta zabio briljantan koš za 96-95 pobjedu.

Turčin se tako od heroja u samo 60 stotinki prometnuo u tragičara. Suci su za zapisničkim košem ustanovili ispravnost koša, a James je, nakon što je proslavio sa suigračima, otišao pogledati video-snimku svog ubačaja, koji je Quicken Loans Arenu doveo u trans.

'Bio je to sjajan šut. Nismo si smjeli dopustiti da nakon dviju domaćih utakmica gubimo 2-0. Nikako!', izjavio je najbolji košarkaš današnjice, koji je pobjedničku momčad predvodio s 35 koševa, četiri skoka, pet asistencija i šest izgubljenih lopti.

Odgovornost za poraz nakon utakmice spremno je preuzeo trener gostiju Stan Van Gundy.

'Trebao sam organizirati obranu drukčije. Osjećam se očajno jer sam boljom odlukom mogao utjecati na rezultat. Nismo pobijedili ovu utakmicu, a trebali smo', kazao je trener Orlando Magica.

Tijekom prvog poluvremena Cavaliersi su vodili 23 koša razlike. U preokretu su goste predvodili Rashard Lewis s 23 koša i pet skokova, dok je Hedo Turkoglu dodao 21 koš. Dwight Howard ubacio je tek 10 poena uz 18 skokova. U prvoj je utakmici, koju je Magic dobio 107-106 zabio 30.

Treća se utakmica igra sutra na Floridi.