Slaba večer Rudeža

VIDEO Rocketsi dobili Cavse, Harden udario LeBrona u međunožje

U uvjerljivoj pobjedi košarkaša Indiane protiv Philadelphije (94-74) hrvatski reprezentativac Damjan Rudež po prvi je put u karijeri bio u početnoj petorci na NBA utakmici te ju završio s tri poena, sva tri s crte za slobodna bacanja...

Rudež se nije naigrao protiv Philadelphije, iako ga je trener Frank Vogel ubacio u početnu petorku. Hrvatski reprezentativac je na parketu proveo nešto manje od 14 minuta (13:46), promašio jedinu tricu koju je šutirao, a sva tri poena postigao je s crte za slobodna bacanja (3/3). Rudež je počeo i posljednju četvrtinu, ali je prosjedio završnih sedam minuta u kojima su Pacersi napravili 17-3 za uvjerljivu pobjedu.

Razigravač George Hill je sa 17 poena predvodio strijelce Indiane, a najbolji igrač domaće momčadi je s 14 koševa, 15 skokova i pet blokada bio centar Roy Hibbert. Kod gostiju je Noel Nerlens imao dvostruko-dvoznamenkasti učinak s 10 poena i 12 skokova.

Indiana je ovom pobjedom zadržala osmo mjesto u Istočnoj konferenciji, a sve se glasnije spominje mogućnost povratka njihove prve zvijezde Paula Georgea koji je na pripremama američke reprezentacije za Svjetsko prvenstvo pretrpio težak lom noge.

"Nevjerojatno mi zvuči da se to može dogoditi. Ljudsko tijelo je doista čudesno. Nakon takve ozljede biti spreman za povratak u tako kratkom roku, to je čudesno", izjavio je trener Philadelphije Brett Brown.

Trener Indiane Frank Vogel ne zanosi se trenutnom pozicijom na ljestvici.

"Jedan dan smo osmi, drugi na devetom mjestu. Ne možemo razmišljati o dalekoj budućnosti, već ići od utakmice do utakmice", izjavio je Vogel.

Triler večeri odigran je u Houstonu, gdje su se LeBron James i James Harden nadmetali za najboljeg igrača dvoboja, a imali su i nekoliko bliskih susreta od kojih je jedan rezultirao namjernom pogreškom suđenom Hardenu zbog udaranja Jamesa.

"Bila je to čista refleksna reakcija i ništa više", branio se Harden za lagani udarac u Jamesovo međunožje, ali to ne znači da će proći bez kazne.

Da je vođa Clevelanda pogodio posljednji šut u regularnom dijelu utakmice ili dva bacanja na kraju produžetka, te tako donio pobjedu svojoj momčadi, on bi bio igrač utakmice. James je postigao 37 koševa, imao osam skokova i četiri asistencije, ali je imao najgoru večer karijere kad su u pitanju slobodna bacanja koja je gađao mizernih 3/11!

"Nema isprike. Promašivao sam slobodna bacanja, a promašio sam i dva najvažnija. Iznevjerio sam svoje suigrače", priznao je LeBron James.

Tako je Harden ponio epitet igrača utakmice jer je njegovih 33 koša, osam skokova i pet asistencija odvelo Rocketse do pobjede 105-103 u dodatnih pet minuta.

NBA rezultati, nedjelja 1.3.:

Indiana - Philadelphia 94-74

(D. Rudež 13:46 min, 3 p, šut 0/1, sl. bac. 3/3, 1 izg. lop.)

4. Denver 20 39 .339 19 1/2
5. Minnesota 13 45 .224 26