13 poena Bogdanovića

VIDEO Popovich ušao u povijest velikim jubilejom: Imao sam sreće

Jedan od najboljih košarkaških trenera svih vremena, Gregg Popovich ostvario je u ponedjeljak svoju 1000. pobjedu u NBA ligi vodivši svoje San Antonio Spurse do 95-93 slavlja na gostovanju kod Indiana Pacersa...

Popovichu je ovo bila 1462. utakmica u osnovnom dijelu sezone u kojoj je sjedio na klupi Spursa, a brže od njega su do 1000. pobjede stigli samo Phil Jackson i Pat Riley.

"Već dugo sam u ovoj ligi i imao sam na raspolaganju dobre igrače. To je formula uspjeha. Teško je doći do dobrih igrača, ali ja sam imao sreće", lakonski je rekao Popovich nakon jubilarne pobjede.

Inače, Popovichu je ovo 19. uzastopna sezone na klupi Spursa s kojima je osvojio i pet naslova prvaka (1999, 2003, 2005, 2007, 2014).

Spursi su do pobjede stigli preokretom u četvrtoj četvrtini u koju su ušli sa zaostatkom 65-79, a pet i pol minuta prije kraja još je bilo devet razlike za domaće (91-82). No, Spursi su završnicu dobili sa 13-2, a pobjednički koš postigao je Marco Belinelli 2,1 sekunde prije kraja.

Najefikasniji kod prvaka bili su Tony Parker sa 19 i Tim Duncan sa 15 koševa, dok su Rodney Stuckey sa 18 ubačaja, te David West sa 10 poena i 18 skokova predvodili Pacerse za koje je Damjan Rudež odigrao 11 minuta, ali bez pogotka promašivši sva tri pokušaja za tricu uz jednu asistenciju.

Neuspješan je bio i drugi hrvatski reprezentativac u NBA Bojan Bogdanović, njegovi Brooklyn Netsi izgubili su na gostovanju kod Milwaukee Bucksa sa 97-103 iako su tijekom druge četvrtine imali prednost od 17 koševa (41-24). Kobne su za Netse bile izgubljene lopte nakon kojih su primali lagane poene, pa su Bucksi u četvrtoj četvrtini pobjegli i na 12 razlike (82-70).

Jared Dudley sa 19 i Khris Middleton sa 18 koševa predvodili su Buckse, a Jarrett Jack sa 26 i Joe Johnson sa 19 pogodaka Netse. Bogdanović je za 28 minuta provedenih na terenu postigao 13 poena (šut iz igre 4-9, trica 1-5, slobodna bacanja 4-7) i sakupio šest skokova.

Vodeći sastav lige Atlanta Hawksi su kao gosti svladali najlošiju momčad lige Minnesota Timberwolvese sa 117-105. Al Horford (28) i Demarre Carroll (26) istakli su se kod Hawksa, a Kevin Martin (21) i Shabazz Mohammad (18) kod Wolvesa.

Prvi sastav Zapadne konferencije Golden State Warriorsi u ponedjeljak također nisu imali teškog suparnika, te su sa 89-84 kao gosti nadigrali ove sezone slabašne Philadelphia 76-erse. Stephen Curry je unatoč lošoj šuterskoj večeri (7-20) predvodio Warriorse sa 20 ubačaja, dok je Robert Covington zabio 21 za Sixerse.

Veliku nesreću imali su Dallas Mavericksi koji su uz 98-115 poraz na svom terenu od Los Angeles Clippersa zbog ozljeda u prve četiri minute susreta ostali i bez svog najboljeg strijelca Monte Ellisa, te najboljeg skakača Tysona Chandlera. Izostanak Chandlera pod obručima najbolje je iskoristio DeAndre Jordan koji je odigrao utakmicu karijere sa 22 poena i čak 27 skokova, a odličan učinak kod Clippersa imao je i Chris Paul sa 25 koševa i 13 asistencija. Izostanak Ellisa pokušao je nadomjestiti Charlie Villanueva, ali njegovih 26 pogodaka nije bilo dovoljno za Mavse, Dirk Nowitzki dodao je 18 ubačaja, a Chandler Parsons 16 poena i 12 skokova.

Bivši igrač Cedevite Jusuf Nurkić je na dan kada je saznao kako će zaigrati za Svijet na "All-Star" vikendu u utakmici novaka u ligi umjesto ozlijeđenog Stevena Adamsa odigrao najbolju utakmicu u dosadašnjoj NBA karijeri. Nurkić je protiv Oklahoma City Thundera postigao 16 koševa uz 14 skokova, ali njegovi Denver Nuggetsi izgubili su na domaćem parketu sa 114-124. Thunder je do važne pobjede u borbi za doigravanje vodio Kevin Durant sa 40 pogodaka, dok je Wilson Chander sa 23 ubačaja bio najefikasniji kod Nuggetsa.