Košarkaši Orlando Magica pobijedili su u šestoj utakmici finala Istoka NBA lige Cleveland 103-90, te su dobili ovu finalnu seriju za veliki finale s 4-2.

Suparnik Orlandu u velikom finalu bit će LA Lakersi, momčad koju su dva puta dobili ove sezone. U LA-u je bilo 109-103 za Orlando, dok su na svom parketu slavili 106-103.

Orlando je protiv Clevelanda dobio sve domaće utakmice, pa se presudnom u seriji pokazala prva utakmica finala, kada je Magic u gostima slavio 107-106.

Od svih ostalih ogleda, ovaj šesti je bilo najlakši zadatak za Orlando koji je događaje na parketu kontrolirao od prve minute. Prva četvrtina je završila s vodstvom 30-25, do poluvremena se podigla na ogromnih 58-40.

U drugom poluvremenu Orlando je održavao prednost i nije dozvolio Clevelandu bilo kakav povratak u utakmicu. Tako je Orlando došao do prvog finala NBA lige nakon 1995. godine kada je u toj momčadi igrao Shaquille O'Neal.

Isto tako, 2001. godine su skupili mizernu 21 pobjedu u regularnom dijelu što im je omogućilo da na draftu dođu do Dwighta Howarda, čovjeka koji ih je odveo u finale. Ovu šestu utakmicu je Howard završio sa čak 40 poena uz 14 skokova. Dvoznamenkasti broj poena su osim njega za domaćina još ubacili: Lewis 18, Pietrus 14, Alston 13 i Türkoglu 10.

Najbolji igrač gostiju bio je LeBron James (25 poena, sedam skokova i sedam asistencija) koji tako opet ostaje bez NBA finala i borbe za naslov. Mnogi su željeli finale Kobea protiv LeBrona, no u svemu se ispriječio gorostasi Dwight Howard i njegov Magic.