Orlando slavio protiv Celticsa

VIDEO Netsima drama s Pistonsima, loš učinak Hrvata

Bojan Bogdanović sinoć je bio jedini Hrvat koji je u NBA imao nekakav učinak, u 21:04 minute provedene na terenu zabio je četiri koša, a njegovi Brooklyn Netsi su slavili protiv Detroit Pistonsa, dok je Mario Hezonja u pobjedi Orlando Magica nad Boston Celticsima u igri bio samo nešto više od minute.

Brooklyn Netsi su pobijedili Detroit Pistonse sa 87-83, a Brook Lopez je pogodio slobono bacanje za izjednačenje 29 sekundi do kraja. Lopez je zabio 15 koševa na utakmici uz šest blokova i pet asisetncija te četiri ukradene lopte. Najučinkovitiji je kod Brooklyna bio Thaddeus Young s 19 koševa i 10 skokova, dok je Wayne Ellington dodao 12. Bogdanović je uz četiri koša upisao i dva skoka.

U redovima Detroita najbolji je bio Andre Drummond s 20 koševa i 18 skokova, što mu je 15. double-double u karijeri, a Kentavious Caldwell-Pope je postigao 21 pogodak uz sedam skokova. Detroit je imao šut iz igre samo 34 posto. Netsi su zabili zadnjih šest koševa nakon što su gubili sa dva razlike 1:21 minute do kraja. Nakon Lopezovih slobodnih bacanja došli su na 84-83, a Jarrett Jack je dodao još dva slobona za vodstvo od tri koša. Reggie Jackson je promašio tricu za Detroit, a Young je utakmicu završio s još jednim slobodnim bacanjem.

Victor Oladipo je zabio 19 koševa uz osam skokova i šest asistencija i njegov je Orlando Magic slavio protiv Boston Celticsa sa 110-91. Hezonja u minutu i 15 sekundi na terenu nije upisao nikakav učinak. Tobias Harris je ubacio 15 koševa uz 11 skokova za Magic, a Andrew Nicholson 14 i osam skokova. Bostonovi igrači su imali šut iz igre 40,9 posto, ali samo 18,5 posto trica. Isaiah Thomas je predvodio Boston s 20 koševa i sedam asistencija. Avery Bradley je dodao 17, a Jae Crowder 12. Magic je nadskakao Celticse s 54-34.

Blake Griffin i Chris Paul su pomogli Los Angeles Clippersima da nastave svoju dominaciju nad Minnesota Timberwolvesima. Griffin je zabio 12 od ukupno 26 koševa u zadnjih 6:32 minute, ugrabio je osam skokova uz sedam asistencija i Clippersi su sa 107-99 slavili nad Minnesotom. Damjan Rudež nije bio ni na klupi. J.J. Redick je zabio 18 u 13. uzastopnoj pobjedi Clippersa nad Minnesotom. Kod Timberwolvesa je najbolji strijelac bio Andrew Wiggins sa 21 postignutim pogotkom, a Karl-Anthony Towns je dodao 17 uz osam skokova.

New York Knicks - Houston Rockets 111-116 (produžetak)
Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 87-82
Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 107-99
Brooklyn Nets - Detroit Pistons 87-83
Orlando Magic - Boston Celtics 110-91
Toronto Raptors - Phoenix Suns 102-107
Memphis Grizzlies - Philadelphia 76-ers 92-84
Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 103-107